X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Fogiel o propozycjach zmian w ustawie o ochronie zwierząt: nie jesteśmy doktrynerami, wykazujemy się elastycznością

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 19:53
- Dla nas istotne jest to, by podnieść poziom ochrony zwierząt, ale nie chcemy też doprowadzać do sytuacji, w której takie prawo nie ma zrozumienia społecznego. Przyjmujemy argumenty przeciwników - powiedział Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości. - Jesteśmy w stanie negocjować kwestie terminu wejścia w życie ustawy - dodał.
Radosław Fogiel
Radosław Fogiel Foto: PR24/AK

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił propozycje zmian w ustawie dot. ochrony zwierząt. Wśród nich znalazły się: pomysł powołania Państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt, vacatio legis do stycznia 2022 roku dla zapisów nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, pozostawienie możliwości uboju rytualnego drobiu i mechanizmy odszkodowawcze dla wygaszających działalność hodowlaną.

norka w klatce 1200.jpg
Ustawa o ochronie zwierząt. Senacka komisja zdecydowała o poprawkach

Fogiel: zwierzę nie jest rzeczą

Odnosząc się do idei ustawy, Radosław Fogiel zwrócił uwagę, że zasadnicze przy jej rozpatrywaniu jest pytanie o to, czy zwierzęta można eksploatować tak jak złoża martwe, w sposób niezwykle daleko posunięty.

- Czy żaden poziom drastyczności nie jest zbyt wielki? PiS uważa, że zwierzę nie jest rzeczą. Miara naszego stosunku do zwierząt jest miarą naszego poziomu cywilizacyjnego - podkreślił i zapewnił, że politycy partii rządzącej nie są doktrynerami. - Dla nas istotne jest to, by podnieść poziom ochrony zwierząt - wskazał.

Posłuchaj
21:45 PR24_MPLS 2020_10_12-19-06-35.mp3 Radosław Fogiel o propozycji zmian do ustawy o ochronie zwierząt oraz sytuacji epidemicznej w Polsce i działaniach podejmowanych przez rząd ("Stan rzeczy")

"Polska nie jest krajem trzeciego świata"

grzegorz puda tt 1200.jpg
"Zmiany uwzględniają głosy rolników". Grzegorz Puda o "Piątce dla zwierząt"

Rozmówca Jerzego Jachowicza zwrócił też uwagę, że rząd nie chce doprowadzać do sytuacji, w której omawiane prawo nie ma zrozumienia społecznego. - Przyjmujemy argumenty przeciwników, choć dotychczasowe badania pokazują, że ponad 70 proc. Polaków jest za tym, by zwiększył się poziom ochrony zwierząt - zaznaczył Fogiel.

CZYTAJ TAKŻE:

Dodał, że nowe przepisy wprowadzane są po to, by stosunek do zwierząt i to, jak są traktowane, uległ zmianie. Podkreślił, że rząd jest w stanie negocjować kwestie terminu wejścia w życie ustawy, jeśli te cele zostaną ostatecznie osiągnięte.

- Możemy wykazać się pewną elastycznością. Polska nie może być miejscem, gdzie można robić różne rzeczy, które są niedozwolone w innych państwach. W ten sposób działają kraje Trzeciego Świata, a myślę, że my do nich nie należymy - stwierdził.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Jerzy Jachowicz
Gość: Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego PiS
Data emisji: 12.10.2020
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Poseł PiS: spodziewane są działania osłonowe dla hodowców bydła na ubój rytualny

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 09:15
- Nie ma mowy o zdradzie interesów rolników przez Prawo i Sprawiedliwość. Realizujemy program infrastrukturalny oraz wsparcia dla polskiej wsi bardzo konsekwentnie - powiedział Marek Ast z PiS. - Rolnicy zostali oszukani przez partię rządzącą - stwierdziła Bożena Żelazowska z PSL-Koalicji Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobre rozwiązanie". Poseł Lewicy o tzw. Piątce dla zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 18:20
- Staramy się być rozsądną opozycją, krytykować rząd za to, za co na krytykę zasługuje i wspierać wtedy, gdy proponuje dobre rozwiązania, jak na przykład "Piątka dla zwierząt" - powiedział Maciej Gdula z Lewicy.
rozwiń zwiń