X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ekspert: niestety zaczyna wykształcać się postawa "nie noszę maseczki, jestem bohaterem"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 20:11
- Reakcje na pandemię są mocno spolaryzowane. Rośnie liczba ludzi obawiających się zagrożenia, ale jest również duża grupa osób, które nie dostrzegają niebezpieczeństwa lub uważają, że nie są w grupie ryzyka - powiedziała Maria Libura z Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dziurek / Shutterstock.com

Padł kolejny dobowy rekord w liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3003 nowych przypadkach. Rekordowa była również liczba zgonów. Z powodu wirusa zmarło 75 osób.

maseczka shutterstock_1715745196 1200.jpg
"Nie będzie taryfy ulgowej". Rzecznik KGP o karach za brak maseczki

"Mamy potężne zjawisko sceptycyzmu"

Pomimo coraz trudniejszej sytuacji epidemicznej nie wszyscy poważnie traktują zagrożenie, a co za tym idzie zalecenie noszenia maseczek ochronnych. Zwróciła na to uwagę również Maria Libura.

Posłuchaj
22:09 PR24_MPLS 2020_10_07-19-06-38.mp3 Maria Libura o odbiorze społecznym pandemii koronawirusa ("Stan rzeczy")

- Mamy potężne zjawisko sceptycyzmu wobec pandemii. Reakcje są mocno spolaryzowane. Rośnie liczba ludzi obawiających się zagrożenia, ale jest również duża grupa osób, które nie dostrzegają niebezpieczeństwa lub uważają, że nie są w grupie ryzyka - stwierdziła.

Libura: potrzebna jest edukacja społeczna

laboratorium covid 1200.jpg
Siedem krajów ma dziś otrzymać lek dla pacjentów z COVID-19. Polska znalazła się na liście

Rozmówczyni Piotra Nisztora zauważyła, że w ostatnim czasie wśród niektórych Polaków zaczyna wykształcać się postawa "nie noszę maseczki, jestem bohaterem".

- Potrzebna jest edukacja społeczna, np. w formie kampanii społecznej, która wytłumaczy, że maseczki stają się po prostu elementem naszej garderoby oraz jak właściwie korzystać np. z maseczek jednorazowych - dodała.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Problem społeczny

Pandemia koronawirusa uderza coraz mocniej w grupy narażone na wykluczenie. Podkreśliła to Maria Libura. – Chodzi o osoby biedniejsze, te które mają daleko do lekarza czy nie potrafią korzystać z teleporad. Staje się to pewnym problemem społecznym – stwierdziła w audycji "Stan rzeczy".

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Piotr Nisztor
Gość: Maria Libura, Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego 
Data emisji: 07.09.2020
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Dr Afelt: jeżeli nie ograniczymy aktywności, bardzo szybko będziemy podwajali obecne statystyki zachorowań

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 12:53
- Na koniec kwietnia, na jedną osobę zakażoną, przypadały niecałe 3 osoby, z którymi była w kontakcie. Bardzo mocno ograniczyliśmy wtedy kontakty międzyludzkie. Na koniec sierpnia było to już 8 osób w kontakcie epidemicznym na jedną osobę z potwierdzonym zakażeniem. Obecnie zbieramy tego żniwo - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 dr Aneta Afelt, specjalistka w zakresie geografii zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Sutkowski: musimy zaufać fachowcom i przestać wierzyć w różne teorie spiskowe

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 20:18
- Niektórzy ludzie, często młodzi, uważają, że bezobjawowe przechorowanie koronawirusa lub przechorowanie go z lekkimi objawami nie pozostawia śladów w organizmie. Nie jest tak niestety we wszystkich przypadkach - powiedział dr Michał Sutkowski, lekarz, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń