X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Piątka dla zwierząt". Publicysta: niepotrzebne cierpienie zwierząt należy ograniczyć do minimum

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 19:49
- W przypadku wykorzystywania zwierząt cyrkowych sytuacja jest prosta, jawi się jako coś jednoznacznie nagannego. Zresztą w 2020 roku trudno jest znaleźć człowieka, który nie uważałby, że niepotrzebne cierpienie zwierząt należałoby ograniczyć do minimum - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Grzędziński, dziennikarz "Wprost".
Szef KPRM Michał Dworczyk (C) oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (C-dół) na sali obrad w pierwszym dniu 17. posiedzenia Sejmu
Szef KPRM Michał Dworczyk (C) oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (C-dół) na sali obrad w pierwszym dniu 17. posiedzenia SejmuFoto: PAP/Marcin Obara

http://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2583661,Stawia-wyrazna-granice-etyczna-Poslowie-pracuja-nad-projektem-ustawy-ws-ochrony-zwierzat. - Wiedzieliśmy dużo wcześniej, że w PiS nie ma w tej sprawie pełnej jednomyślności. Jeśli nie uda się zarządzenie dyscypliny partyjnej, cała nadzieja PiS w opozycji, która od kilku dni nie ma ochoty popierać tego projektu w całości - ocenił Dariusz Grzędziński.

sejm free tt 663.jpg
Sejm skierował do dalszych prac projekty zmian w prawie o ochronie zwierząt
Posłuchaj
21:39 PR24_MPLS 2020_09_16-19-06-28.mp3 Dariusz Grzędziński w rozmowie na temat tzw. Piątki dla zwierząt (Stan Rzeczy/PR24) 

- W 2020 r. trudno jest znaleźć człowieka, który nie uważałby, że niepotrzebne cierpienie zwierząt należałoby ograniczyć do minimum - zwrócił uwagę.

Czytaj także:

Jak podkreślił, "ta ustawa nie dotyczy tylko zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Ten projekt zmienia radykalnie sytuację osób produkujących mięso z uboju rytualnego, a to nawet kilkanaście procent ogółu naszego eksportu mięsa".

- Co do kwestii zwierząt cyrkowych sytuacja jest prosta. Wykorzystywanie w nich zwierząt jawi się jako coś jednoznacznie nagannego, ale w przypadku rekonstrukcji historycznych z udziałem zwierząt być może należałoby poszukać tu pewnej furtki - podsumował.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Piotr Nisztor
Gość: Dariusz Grzędziński ("Wprost")
Data emisji: 16.09.2020
Godzina emisji: 19.06

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To kompleksowe spojrzenie na problem". Szef Forum Młodych PiS o ustawie dot. ochrony zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 11:02
- To kompleksowe spojrzenie na problem i ustanowienie nowego ładu prawnego w zakresie ochrony zwierząt. To cały system ochrony zwierząt w Polsce - powiedział o projekcie ustawy dotyczącym ochrony zwierząt w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rynek futrzarski na świecie jest w zaniku". Publicysta o zakazie hodowli zwierząt futerkowych

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 10:01
- Mamy wielki sztorm medialny w sprawie rynku futrzarskiego, słyszymy jak to uderzy w rolników, ile stracimy miejsc pracy, jak to kapitał niemiecki czy rosyjski przejmie polski rynek. Jednak tak naprawdę eksport futer jest zdominowany przez firmy zagraniczne - mówił w Polskim Radu 24 Wojciech Wybranowski (portal Życie Stolicy). W dyskusji udział wzięli również Michał Płociński (Rzeczpospolita) oraz Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ma na celu wygaszenie polskiego rolnictwa". Poseł PSL o "piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 18:10
- Do dużego projektu wrzuca się szereg małych, różnych i niepowiązanych ze sobą projektów i to bez rozmów z rolnikami i przedsiębiorcami, a o tym wszystkim chcą decydować ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia, jak wygląda praca na wsi - powiedział o "piątce dla zwierząt" w Polskim Radiu 24 Stefan Krajewski, poseł PSL.
rozwiń zwiń