X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Zostałem wprowadzony w błąd". Przedsiębiorca o kulisach budowania dróg w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 20:00
- Swoje należności starałem się odzyskać przed sądami przez 5 lat - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wolak, poszkodowany podwykonawca budowy dróg krajowych i autostrad.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Wikimedia Commons, Omega933

Krzysztof Wolak nie miał środków na rozliczenie się ze swoimi podwykonawcami, dlatego trafił do więzienia. Jego firmie, która z kolei była podwykonawcą większego koncernu przy dużej inwestycji drogowej, nie wypłacono pieniędzy za wykonane prace.

Sprawą przedsiębiorcy, Krzysztofa Wolaka, jednego z podwykonawców, którzy nie otrzymali wynagrodzenia za szereg robót realizowanych dla międzynarodowego koncernu budowlanego, zajmowaliśmy się w PR24 wielokrotnie.


Posłuchaj
20:52 STAN RZECZY.mp3 06.08.2020 Krzysztof Wolak, budowniczy dróg: Swoje należności starałem się odzyskać przed sądami w Polsce przez 5 lat. (Stan Rzeczy/PR24)

 

Tym razem gościem audycji był jej bohater Krzysztof Wolak, który 25.06 br. opuścił zakład karny, gdzie spędził blisko 3 lata. W PR24 przypomniał genezę swoich problemów prawnych i biznesowych. Opowiadał o początkach firmy i o tym, co spowodowało jego kłopoty.

"Nigdy nie zalegałem z daninami publicznymi"

- Pierwszą drogę budowałem w 1999 roku dla GDDKiA, generalnym wykonawcą była firma zagraniczna. Byłem dużym przedsiębiorcą, zatrudniałem ok. 1000 osób, w tym 15 osób kadry inżynieryjnej oraz osoby zarządzające administracją przedsiębiorstwa. Mieliśmy know-how, pozycja firmy była ugruntowana - wspominał Krzysztof Wolak. - Od 1991 roku, od malutkiej betoniareczki, od 6 łopat, dwóch par taczek zacząłem budowę swojej firmy, z czasem jej obroty były milionowe - dodał.


więzienie free 1200.jpg
Kulisy spraw. Sprawa K. Wolaka poszkodowanego przez mafię autostradową

Gość PR24 przybliżył mechanizmy, które sprowadziły na niego kłopoty, najpierw natury gospodarczej, a następnie prawnej.

- W 1999 roku realizowałem kontrakt dla firmy zagranicznej. W trakcie budowy odcinka drogi krajowej, zostałem wprowadzony w błąd. Przez ok. 5 lat starałem się odzyskać przed sądami w Polsce swoje należności (...) - opowiadał w PR24 Krzysztof Wolak. - Nigdy nie zalegałem z daninami publicznymi - dodał.

Efekt był jednak taki, że przedsiębiorca wszystko stracił. W PR24 opowiadał o tym, jak wyglądał mechanizm budowania dróg w Polsce, który doprowadził do upadku wielu polskich firm z branży budowlanej.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Rafał Dudkiewicz
Gość: Krzysztof Wolak, poszkodowany podwykonawca budowy dróg krajowych i autostrad
Data emisji: 06.08.2020
Godzina emisji: 19.06

Polskie Radio 24/tb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mafia autostradowa. Kulisy sprawy Krzysztofa Wolaka

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 20:07
- W ostatnim czasie pewna osoba namawiała telefonicznie moją mamę do popełnienia samobójstwa. Twierdziła, że nigdy nie wygramy naszych spraw, że ojciec nigdy nie wyjdzie z więzienia i nie odzyskamy pieniędzy - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Wolak, córka przedsiębiorcy, którego firma zatrudniając ponad 100 pracowników, została doprowadzona do upadłości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mafia autostradowa. Kulisy sprawy Krzysztofa Wolaka

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 20:12
Krzysztof Wolak nie miał środków na rozliczenie się ze swoimi podwykonawcami, dlatego trafił do więzienia. Jego firmie, która z kolei była podwykonawcą większego koncernu przy dużej inwestycji drogowej, nie wypłacono pieniędzy za wykonane prace. O sprawie w Polskim Radiu 24 mówił dr Mariusz Miąsko, przedstawiciel poszkodowanych przez mafie autostradowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy spraw. Sprawa K. Wolaka poszkodowanego przez mafię autostradową

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 20:15
- Doszliśmy do światełka w tunelu, ale niestety te światełko gdzieś po drodze się rozmyło. Pojawiły się propozycje rozmów, które wyszły od przedstawicieli firmy Budimex S.A. Niestety po tych spotkaniach mam mieszane uczucia i wydaje mi się, że to nie zmierza w dobrą stronę - powiedział w PR 24 Łukasz Wolak, syn Krzysztofa Wolaka, który trafił do więzienia za nierozliczenie się z podwykonawcami. 
rozwiń zwiń