X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Wiceminister finansów: rząd pracuje nad trzema filarami programu Mieszkanie+

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 19:59
- Dajemy pewne zachęty inwestycyjne. Mamy nadzieję, że niedługo premier Jadwiga Emilewicz będzie mogła o o tym opowiedzieć, ale szereg inicjatyw jest procedowany - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Patkowski, wiceminister finansów, pytany o rozwój programu Mieszkanie Plus. 
Nowe prawo ma zapewnić ułatwienia w dostępie do nieruchomości
Nowe prawo ma zapewnić ułatwienia w dostępie do nieruchomościFoto: Pixabay

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt ustawy, autorstwa minister rozwoju, dotyczący "uwolnienia gruntów należących do agencji rządowych i Skarbu Państwa tak, by można było go tanio nabyć i budować mieszkania". Zaznaczył, że projekt ten trafi do Sejmu jeszcze w tym roku. - To jest ważny filar - wskazał Piotr Patkowski.

emilewicz free 1200.jpg
Emilewicz: będziemy dofinansowywać budownictwo społeczne do 80 proc. wartości inwestycji

Budownictwo społeczne i kooperatywy

Jak zaznaczył, wykup ziemi państwa przez deweloperów to nie jedyny kierunek działań rządu w stronę realizacji programu Mieszkanie+. - Drugi filar to wsparcie budownictwa społecznego i taniego wynajmu mieszkań, który docelowo ma prowadzić do możliwości wykupu tej nieruchomości - zaznaczył wiceminister finansów. 

- Trzeci projekt, nad którym pracuje ministerstwo rozwoju, to ustawy o kooperatywach, czyli dające możliwość nabywania gruntu od samorządów po preferencyjnej cenie, przez grupy ludzi, którzy z własnych środków i własnymi siłami chcą wybudować wspólny dom lub mały blok - zaznaczył gość "Stanu rzeczy".  

Czytaj także: 

- Dajemy pewne zachęty inwestycyjne. Mamy nadzieję, że niedługo premier Jadwiga Emilewicz będzie mogła o o tym opowiedzieć, ale szereg inicjatyw jest procedowany - zaznaczył Piotr Patkowski.

Posłuchaj
22:56 PatkowskiPR24_MPLS 2020_07_29-19-06-08.mp3 Piotr Patkowski: rząd pracuje nad trzema formami ułatwienia dostępu do nieruchomości i mieszkań na własność ("Stan rzeczy"/ PR24)

 

W rozmowie także o budżecie na 2020 roku, projekcie ustawy budżetowej na 2021, oraz o podatkach i inflacji. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "Stan rzeczy"

ProwadzącyPiotr Nisztor

Gość: Piotr Patkowski (wiceminister finansów)

Data emisji: 29.07.2020

Godzina emisji: 19.06


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieszkania na wynajem bardziej dostępne. Sprawdź, co zawiera pakiet mieszkaniowy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 18:58
Rząd kierunkowo przyjął społeczną część pakietu mieszkaniowego, którego efektem ma być m.in. większa dostępność mieszkań na wynajem dla osób o średnich i niskich dochodach.
rozwiń zwiń