X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Waldemar Buda: wybiórcze traktowanie koalicji jest sytuacją nie do zaakceptowania

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 20:24
- Jeśli ktoś uważa, że w jednych głosowaniach może być wspólnie ze Zjednoczoną Prawicą, a w innych się z nią nie zgadza, to nie możemy na to przystać. Musimy mieć pewność, że za rządem jest większość parlamentarna i to w każdej sprawie - powiedział Waldemar Buda z Prawa i Sprawiedliwości, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Audio
  • Waldemar Buda o sejmowym głosowaniu nad ustawą dotyczącą wyborów korespondencyjnych oraz o wsparciu państwa dla polskich przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej ("Stan rzeczy")
Waldemar Buda
Waldemar Buda Foto: PR24/AK

W czwartek odbędzie się sejmowe głosowanie nad ustawą dotyczącą przeprowadzenia wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej. Obóz rządzący, mimo posiadania większości w izbie niższej, nie ma pewności czy projekt znajdzie odpowiednie poparcie. Przeciwko wyborom w maju jest bowiem część posłów Porozumienia, wchodzącego w skład Zjednoczonej Prawicy, z liderem partii Jarosławem Gowinem na czele.

1200_Porozumienie_TT.jpg
Hubert Biskupski: Jarosław Gowin znalazł się mentalnie poza Zjednoczoną Prawicą

- Rozmowy cały czas trwają i końcowych ustaleń jeszcze nie ma. Z wielką nadzieją obserwuję te dyskusje, bo bardzo cenię sobie współpracę, z którą mieliśmy do czynienia przez ponad cztery lata. Pomimo różnych podejść w rozwiązywaniu wielu problemów udawało się zawsze w jedności im podołać. Jestem bardzo zbudowany przeszłością i dlatego z optymizmem patrzę w przyszłość - powiedział Waldemar Buda.

"Musimy mieć pewność"

Wiceminister podkreślił, że sytuacja jest trudna i gdyby okazało się, że ustawa, przy wsparciu posłów Porozumienia, nie zostanie przegłosowana, to niewykluczone jest "nowe otwarcie, czyli ułożenie koalicji rządzącej na nowo". - Mam nadzieję, że zostanie po staremu, bo jest to rozwiązanie, które długo się sprawdzało - podkreślił i dodał, że jeżeli ktoś uważa, iż można wybiórczo traktować koalicję, czyli w jednych głosowaniach być wspólnie ze Zjednoczoną Prawicą, a w innych się z nią nie zgadzać, to taka sytuacja jest nie do zaakceptowania.

Piotr Andrzejewski 1200.JPG
Mec. Piotr Andrzejewski: od 2015 r. opozycja przedstawia program destrukcyjny dla Polski

- Musimy mieć pewność, że za rządem stoi większość parlamentarna i to w każdej sprawie. Nie możemy sobie pozwolić na to, że projekty, na które oczekują Polacy, nie będą miały odpowiedniego poparcia. Chcemy być skuteczną ekipą. Po indywidualnych rozmowach z posłami Porozumienia można odczuć, że wśród nich jest coraz większe zrozumienie. Dlatego wierzę, że ostatecznie będzie dobrze - przyznał Waldemar Buda.

Wybory odbędą się 23 maja?

Jeśli chodzi o termin wyborów, to rozmówca Polskiego Radia 24 wierzy, że przy aprobacie Trybunału Konstytucyjnego uda się je przeprowadzić 23 maja.  

- Nie spodziewaliśmy się aż tak dużej złośliwości ze strony Senatu, który przetrzymał ustawę przez 30 dni. To się w tej kadencji nie zdarzyło. Pan marszałek Grodzki mocno skoncentrował się na tym, by utrudnić nam zadanie - zaznaczył i ocenił, że termin 10 maja jest zagrożony, jednak dzień 23 maja "jest jak najbardziej realnym terminem".

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Piotr Nisztor
Gość: Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej
Data emisji: 06.05.2020
Godzina emisji: 19.10

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Karnkowski: w sytuacji kryzysowej środowisko Gowina włączyło się w polityczną walkę

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 11:43
- Jesteśmy w sytuacji poważnej, kryzysowej, która wymaga współdziałania wszystkich. (...) Tymczasem, zamiast skupić się na usuwaniu zagrożeń, podjęto walkę polityczną, w którą włączyło się środowisko Jarosława Gowina - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Gazety Polskiej Codziennie" Krzysztof Karnkowski. Gościem PR24 była także dziennikarka portalu Dzień Dobry Białystok Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: nie można wykluczyć żadnych scenariuszy, także przyspieszonych wyborów

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 08:35
– W przypadku odrzucenia przez Sejm ustawy o głosowaniu korespondencyjnych w wyborach prezydenckich, nie można wykluczyć żadnych scenariuszy, także takiego, w którym mają miejsce przyspieszone wybory parlamentarne – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń