X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To histeryczny kandydat". Socjolog o Szymonie Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 20:05
Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia popłakał się przed kamerą, gdy opowiadał o konstytucji. - To bardzo wrażliwy kandydat, wręcz histeryczny - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog Krzysztof Karnkowski. 
Audio
  • Krzysztof Karnkowski o Szymonie Hołowni (Stan rzeczy)
Szymon Hołownia
Szymon HołowniaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Hołownia opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym płacze. "Czytam konstytucję codziennie. Chciałbym kiedyś zrobić Polskę, która będzie właśnie taka" – mówi łamiącym się głosem i ociera łzy. _PAP Małgorzata Kidawa-Błońska 1200.jpg
"Efekt słabości Małgorzaty Kidawy-Błońskiej". Piotr Gociek o obecnych notowaniach Szymona Hołowni

Wyrzut sumienia

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że w konstytucji Polska jest przedstawiona jako kraj oparty na zasadach solidarności i sprawiedliwości społecznej. - Tymczasem Szymon Hołownia przez lata był związany z medialnym zapleczem środowiska, które robiło wszystko, by pomijać ten zapis konstytucji. Być może to jego ukryty wyrzut sumienia. Być może dopiero teraz to przeczytał i zrozumiał, że jego środowisko przez lata tworzyło kraj odległy od konstytucji - powiedział Krzysztof Karnkowski. 

Emocje

Socjolog dodał, że nie podoba mu się płaczący kandydat na prezydenta. - Mam wrażenie, że jest to próba powtórzenia Pawła Kukiza sprzed pięciu lat. Wydawał się osobą bardzo autentyczną, bo jako muzyk kierował się emocjami. Wydawało się, że dzięki temu będziemy mieli do czynienia z nową polityką, bardziej autentyczną i szczerą. Tymczasem kierowanie się emocjami prowadzi to skrajności. Do miotania się od ściany do ściany. Od nazywania PSL zorganizowaną grupą przestępczą, do koalicji z PSL na kiepskich warunkach. Oparcie polityki na emocjach nie do końca sprawdziło się w przypadku Pawła Kukiza, tym bardziej nie sprawdzi się w przypadku Szymona Hołowni - tłumaczył Krzysztof Karnkowski.

Przypomniał w tym kontekście wypowiedź premier Ewy Kopacz, która była pytana o stanowisko ws. sprzedaży broni na Ukrainę. - Kopacz odpowiedziała, że gdy widzi przemoc, to chciałaby schować się z dziećmi w domu. Gdyby Szymon Hołownia znalazł się w podobnej sytuacji, to pewnie zareagowałby na początku krzykami, podobnie jak w swojej kampanii. Później by się rozpłakał. Nie chciałbym mieć takiego prezydenta - podkreślił socjolog.

Szymon Hołownia napisał również list do ludzi lewicy. Tłumaczy w nim m.in., że lewicowa wrażliwość to coś, co w wielu sprawach jest mu bliskie.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Stan Rzeczy

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Krzysztof Karnkowski 

Data emisji: 04.05.2020

Godzina emisji: 19:08

PR24

Czytaj także

"Popełnia rozmaite błędy, które zaskakują". Piotr Semka o Szymonie Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 15:50
- Szymon Hołownia wiele lat był dziennikarzem. Oto jego sztab lub on sam wykreśla bardzo dużą część wywiadu Onetu z nim, a jeśli wierzyć dziennikarzom, nawet próbowano zmieniać pytania. Nie najlepiej idzie mu kampania - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Semka.
rozwiń zwiń