X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Krzysztof Karnkowski: Andrzej Duda jest gwarantem społecznego spokoju

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 21:27
- Dopóki mamy współrządzenie Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta wywodzącego się z tego obozu, to nie ma zagrożenia zatrzymania programów społecznych wprowadzonych przez partię rządzącą. Można to określić jako gwarancja społecznego spokoju - powiedział dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta.
Audio
  • Dr Krzysztof Karnkowski o rozpoczęciu kampanii wyborczej przez Andrzeja Dudę ("Stan rzeczy")
Prezydent Andrzej Duda przemawia podczas konwencji PiS, na której została zainaugurowana jego kampania wyborcza
Prezydent Andrzej Duda przemawia podczas konwencji PiS, na której została zainaugurowana jego kampania wyborczaFoto: PAP/Mateusz Marek

"Najważniejszym celem mojej prezydentury, ale także obozu rządzącego jest to, żeby podniósł się poziom życia Polaków, żeby Polakom żyło się lepiej" – te słowa Andrzeja Dudy są najważniejszym przesłaniem konwencji, którą prezydent oficjalnie rozpoczął w sobotę swoją kampanię wyborczą.

PAP Duda konwencja 1200.jpg
Kampania Andrzeja Dudy nabiera rozpędu. "Pracujemy pełną parą"

Patriota przywiązany do wartości i historii

W opinii dr. Krzysztofa Karnkowskiego, Andrzej Duda, przez większość społeczeństwa, jest uważany za swojego reprezentanta. Zdążył udowodnić, że nadaje się do funkcji, którą pełni.

- Kreuje się na polskiego państwowca, patriotę oraz osobę przywiązaną do wartości i historii. Przez pięć lat mogliśmy zaobserwować, że jego wizerunek nie był wykreowany jedynie na potrzeby kampanii, ale że faktycznie współgra on z prawdziwą postacią prezydenta Dudy – zauważył gość Polskiego Radia 24.

Aktywność prezydenta zostanie doceniona przez Polaków?

Plusem Andrzeja Dudy jest to, że podczas swojej kończącej się kadencji był niezwykle aktywny. Jako pierwszy prezydent w historii odwiedził wszystkie powiaty, często przyjeżdżając po raz pierwszy do danej miejscowości.

Gontarz 1200.jpg
Poseł PiS: druga kadencja dla Andrzeja Dudy gwarancją kontynuacji dobrej zmiany

- Dla lokalnych społeczności było to niezwykle istotne. Ich przedstawiciele poczuli się docenieni i zauważeni. Pokazało to również więź prezydenta z obywatelami, których jest przywódcą i przedstawicielem. Można powiedzieć, że była to także inwestycja przed tegorocznymi wyborami - dodał publicysta.

Gwarancja programów społecznych

Zdaniem dr. Krzysztofa Karnkowskiego, Andrzej Duda jest "gwarantem spokoju społecznego w tym sensie, że dopóki mamy współrządzenie Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta wywodzącego się z tego obozu, to nie ma zagrożenia zatrzymania programów społecznych wprowadzonych przez partię rządzącą". - Był to politycznie i społecznie największy sukces rządów Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego - podkreślił.

***

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzący: Jerzy Jachowicz
Goście: Krzysztof Karnkowski, publicysta i socjolog
Data emisji: 17.02.2020
Godzina emisji: 19.10

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: konwencja Andrzeja Dudy była piękną manifestacją patriotyczną

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 22:01
- Taka będzie ta kampania i taka będzie główna oś sporu politycznego, pomimo wszystkich różnych, szczegółowych kwestii, które będą rozważane - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog z KUL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Krulikowski: kontakt z ludźmi to siła Andrzeja Dudy

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 16:02
- To było konwencja, podczas której mieliśmy zostać utwierdzeni w przekonaniu, że Prawo i Sprawiedliwość bardzo mocno popiera Andrzeja Dudę, że jest skonsolidowany za swoim kandydatem - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Krulikowski – politolog. Przebieg kampanii wyborczej komentował także prof. Antoni Kamiński, socjolog (PAN).
rozwiń zwiń