X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Janusz Kowalski: umowa Tusk-Putin z 2010 roku przeciw polskiej racji stanu

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 20:40
- To Donald Tusk wpisał w umowie jamalskiej prawie 2 mld sześciennych gazu do 2022 roku - przypomniał w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski, polityk PiS. - Dobrze, że prokuratura prowadzi śledztwo ws. umowy gazowej Tusk-Putin z października 2010 r. i zatrzymała pierwsze osoby - dodał.
Audio
  • J. Kowalski: umowa Tusk-Putin przeciw polskiej racji stanu ("Stan Rzeczy")
Od lewej: D. Tusk, W. Putin
Od lewej: D. Tusk, W. PutinFoto: Shutterstock

abw 1200 free.jpg
ABW zatrzymała b. pracowników EuRoPol Gazu ws. umów z Rosją. "Niemal miliard złotych szkody"

Funkcjonariusze Wydziału Zamiejscowego Delegatury ABW w Katowicach zatrzymali we wtorek b. członków zarządu spółki EuRoPol GAZ SA. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Według Prokuratury Krajowej, zatrzymania dokonane zostały na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi, która prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie umów gazowych zawartych z Federacją Rosyjską. Zatrzymani Michał Sz., Zdzisław J. oraz Mirosław D. od 20 stycznia 2010 roku do 31 grudnia 2010 roku wchodzili w skład zarządu spółki EuRoPol GAZ SA.

Janusz Kowalski zwracał uwagę na to, że niebawem mogą przedawnić się sprawy z przełomu 2009/2010. - Czasu jest bardzo niewiele. Dobrze, że prokuratura działa i zatrzymała pierwsze osoby - powiedział.

gazprom 1200.jpg
Koniec z Jamałem: nadchodzi wolność od monopolu Gazpromu

"Ryba psuje się od głowy"

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że na przełomie 2009 i 2010 roku dokonano nagłych zmian w spółce EuroPol Gaz, która jest właścicielem polskiego odcinka gazociągu jamalskiego. - Umożliwiły one nowym władzom EuroPol Gaz faktyczne umorzenie prawie miliarda zł zobowiązań Gazpromu wobec Polski - ocenił.

- Ryba psuje się od głowy. To Donald Tusk podpisywał absolutnie niezgodne z polską racją stanu instrukcje negocjacyjne, które zwiększały uzależnienie od rosyjskiego gazu - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Stan Rzeczy"

Prowadzący: Piotr Nisztor

Gość: Janusz Kowalski (poseł PiS)

Data emisji: 27.11.2019 / 19:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozwiązanie umowy z Gazpromem. Prezes PGNiG: mamy alternatywy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 13:54
Prezes PGNiG Piotr Woźniak w wywiadzie dla Informacyjnej Agencji Radiowej mówił o powodach tej decyzji - przyczynami, dla których polska spółka nie przedłuży umowy są przede wszystkim trudne warunki - chodzi między innymi o bardzo wysokie ceny surowca sprzedawanego nam przez Gazprom oraz niestabilność dostaw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PGNiG: spodziewamy się rozstrzygnięcia arbitrażu z Gazpromem i obniżki cen gazu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 21:30
- Od 2014 roku za rosyjski gaz przepłacaliśmy rocznie ok. 1 mld zł - podkreślił Piotr Woźniak, prezes PGNiG. Dodał, że wyroku ws. arbitrażu między polską spółką a Gazpromem spodziewa się na przełomie 2019/2020 roku.
rozwiń zwiń