X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Pyza: komuna w sercach i umysłach części radnych wcale się nie skończyła

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 19:52
- Można by wymienić długą listę ludzi, po których nie spodziewalibyśmy się takiego zachowania, jak radnych Żyrardowa. Trzeba wciąż walczyć z postkomuną i świetnym pomysłem jest inicjatywa IPN, aby edukować radnych w tym zakresie, bo brakuje im elementarnej wiedzy historycznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Pyza z tygodnika "Sieci". 
Audio
  • 04.11.2019 Marek Pyza o zmianach nazw ulic w Białymstoku i Żyrardowie, a także o nadchodzących wyborach prezydenckich
Marek Pyza
Marek PyzaFoto: PR24/AK

Gość Polskiego Radia 24 skomentował rekomunizację nazw ulic w Białymstoku i Żyrardowie. - Dobre jest w tym wszystkim to, że otrzeźwieliśmy i możemy zdać sobie sprawę w jakiej rzeczywistości naprawdę żyjemy. Nie jest tak różowo, jak nam się wydaje, czyli że postkomuna to były rządy SLD do 2004 r. Okazuje się, że komuna wcale się nie skończyła w sercach i umysłach części radnych. W 2019 r. wciąż jest silnie obecna u polityków PO, notabene partii, która wyrosła z opozycji demokratycznej, a której szef ma piękną kartę sprzed 1989 r. w NZS - podkreślił.

Szarek 1200 pap.jpg
Prezes IPN o rekomunizacji ulic w Białymstoku i Żyrardowie: to budzi nasz zdecydowany sprzeciw

Jego zdaniem trzeba stawiać na edukację. - Można by wymienić długą listę ludzi, po których jeszcze parę lat temu nie spodziewalibyśmy się takiego zachowania, bądź usprawiedliwiania takiego zachowania, jak radnych Żyrardowa. Teraz mamy spór o to o jaką "Jedność Robotniczą" chodzi. Szefowa radnych PO w Żyrardowie nawiązuje do 1883 r., a nie pamięta kiedy ta nazwa została tej ulicy nadana, a było to w końcówce lat 40. XX w., w okresie stalinizmu. To pokazuje, że trzeba wciąż walczyć z postkomuną i świetnym pomysłem jest inicjatywa IPN, aby edukować radnych w tym zakresie, bo brakuje im elementarnej wiedzy historycznej - zaznaczył.

"Donald Tusk w tej grze nie wygra"

Publicysta uważa, że Władysław Kosiniak-Kamysz ma szansę na dobry wynik w wyborach prezydenckich. - W głównych stronnictwach politycznych wszyscy doskonale wiedzą kto będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Dziś możemy z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że Andrzej Duda będzie walczył o reelekcję, a Władysław Kosiniak-Kamysz zrobił bardzo dobrą kampanię przed wyborami parlamentarnymi i to jemu PSL zawdzięcza swój dobry wynik. Dzięki niemu ta partia zaczęła robić się „strawna” dla wyborców z dużych miast. Myślę, że możemy to zobaczyć także w wyborach prezydenckich.

<<CZYTAJ TAKŻE>> "Kandydowanie ogromnym ryzykiem". D. Tusk miał zlecić sondaż prezydencki

- Moim zdaniem Władysław Kosiniak-Kamysz ma szansę wejść do II tury, a tam może się wydarzyć wszystko. Te wybory będą nierozstrzygnięte do ostatniego dnia. Jeżeli zaś chodzi o kandydaturę Donalda Tuska, gra on tylko w gry, w których wygrywa. W tej grze nie wygra - prognozował Marek Pyza. 

***

Audycja: "Stan rzeczy"

Prowadzący: Jerzy Jachowicz

Gość: Marek Pyza (tygodnik "Sieci")

Data emisji: 04.11.19

Godzina emisji: 19.10

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2020. Kto będzie rywalem dla Andrzeja Dudy?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 19:58
Jeszcze nie ucichły emocje związane z wyborami parlamentarnymi, a już media zalała fala sondaży i komentarzy dotyczących wyborów prezydenckich. Na razie pewne jest tylko to, że odbędą się wiosną 2020 roku, a o reelekcję powalczy w nich Andrzej Duda. Największą niewiadomą są nazwiska kontrkandydatów. Kto ma największe szanse zagrozić urzędującemu prezydentowi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Sałek o rekomunizacji ulic: szeroko zakrojona i zorganizowana akcja

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2019 13:29
Paweł Sałek odniósł się do decyzji rady miasta Żyrardowa, która zdecydowała, by ulica Generała Fieldorfa-Nila ponownie nazywała się "Jedności Robotniczej". Doradca prezydenta mówi wręcz o szeroko zakrojonej akcji zmieniania nazw ulic, upamiętniających niepodległościowych bohaterów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Pęk: wybory prezydenckie będą trudne, ale i kluczowe

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 11:37
- To będą bardzo trudne i jednocześnie decydujące wybory. Jeżeli strona przeciwników politycznych, nawet wewnętrznie skłócona, sprzeczna ideowo i programowo wygra, to zamiast rządzenia będzie można co najwyżej administrować państwem - mówił w Polskim Radiu 24 były senator, Bogdan Pęk (Prawo i Sprawiedliwość).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński o rekomunizacji nazw ulic w Żyrardowie i Białymstoku: tryumf kłamstwa historycznego

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2019 18:45
Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński nazwał „tryumfem kłamstwa historycznego" decyzje rad miejskich w Białymstoku i Żyrardowie, gdzie usunięto nazwy ulicy Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" i ulicy gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila".
rozwiń zwiń