X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Poseł PO o walce z pandemią: należy rozważyć wprowadzenie nakazu szczepień dla niektórych grup

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 09:11
- Przedsiębiorcy mogą nie przeżyć już drugiego lockdownu i dlatego sensownym byłoby, gdyby ten rząd podejmował decyzję ograniczające ryzyko. Np. do rozważenia jest wprowadzenie nakazu szczepień w niektórych grupach społecznych - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Piątkowski z PO. Gościem audycji "Dwie strony" była także Marcin Porzucek z PiS.

Czwarta fala pandemii w Polsce nabiera tempa. W związku z tym w przestrzeni publicznej pojawiają się pytania o sposoby walki z koronawirusem. Coraz więcej osób opowiada się za wprowadzeniem w naszym kraju paszportów covidowych. Potwierdzają to badania opinii publicznej. Jak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej", 59,5 proc. społeczeństwa jest za wprowadzeniem takiego rozwiązania.

słowacja 1200 free .jpg
Rekordowa liczba zakażeń na Słowacji. Rząd planuje zaostrzenie przepisów sanitarnych

Nakaz szczepień

Krzysztof Piątkowski podkreślił, że podczas walki z pandemią koronawirusa trzeba podejmować starania, które przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo obywatelom. - To trudny czas, który wymaga podejmowania trudnych decyzji. Musimy mieć świadomość, że nie wszystkie spodobają się obywatelom. Nie możemy schlebiać gustom wszystkich, bo trzeba myśleć o interesie wszystkich Polek i Polaków - powiedział.

- Przedsiębiorcy mogą nie przeżyć już drugiego lockdownu i dlatego sensownym byłoby, gdyby ten rząd podejmował decyzje ograniczające ryzyko. Np. do rozważenia jest wprowadzenie nakazu szczepień w niektórych grupach społecznych - dodał.

Sprawdzenie szczepienia

Marcin Porzucek powiedział, że propozycje obozu rządzącego dotyczące walki z koronawirusem chcą wyjść naprzeciw oczekiwaniom wielu grup obywateli. - Propozycja, która jest na stole, jest czymś pośrednim. Nie ma mowy o dużych obostrzeniach. Chcemy dać możliwość pracodawcom sprawdzenia zaszczepienia pracownika. Jeżeli ten nie będzie chciał się zaszczepić to będzie mógł być przesunięty na inne stanowisko - powiedział.

Czytaj także:

- Jeżeli ktoś zdecydował się szczepić i naraża przede wszystkim siebie, to należy mu udzielić pomocy, ale nie kosztem pacjentów np. onkologicznych czy kardiologicznych. Powinniśmy od tego odchodzić - ocenił poseł PiS.

Zobacz także:

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
21:58 PR24_mp3 2021_11_23-08-06-42.mp3 Krzysztof Piątkowski i Marcin Porzucek o walce z koronawirusem (Dwie strony)

***

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Dorota Kania

Goście PR24: Marcin Porzucek (PiS); Krzysztof Piątkowski (PO)

Data emisji: 23.11.2021

Godz. emisji: 8.06

dz

Czytaj także

Posłowie wycofują się z ustawy dot. sprawdzania szczepień pracowników? Jednoznaczne stanowisko PiS

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 17:15
Rzeczniczka PiS odniosła się w poniedziałek do medialnych informacji, z których wynikało, iż część polityków partii rządzącej zamierza wycofać swoje podpisy spod projektu ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. - To nieprawda - ucięła jednoznacznie Anita Czerwińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedstawiciele PSL przyjdą na spotkanie z marszałek Sejmu? Znamy stanowisko partii

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 18:05
- Od dawna apelowaliśmy, że trzeba podjąć kroki, które dadzą Polakom bezpieczeństwo, by mogli się poczuć bezpieczni. (...) Dobrze się stało, że marszałek Witek zwołała takie spotkanie. Pytanie, dlaczego tak późno? - zastanawiał się w Polskim Radiu 24 Mieczysław Kasprzak z PSL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Lewica jest otwarta na propozycje". Krzysztof Gawkowski o spotkaniu ws. sytuacji epidemicznej

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 09:20
- Lewica zawsze odpowiedzialnie uczestniczyła w spotkaniach, które mogły rozwiązywać trudne problemy, jakim jest bez wątpienia pandemia, dlatego przyjdziemy na spotkanie - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski (szef klubu Lewicy). 
rozwiń zwiń