X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To niedobrze, żeby o Polsce rozmawiali ponad naszymi głowami". Skwarek o rozmowie Merkel-Łukaszenka

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 09:27
- Kryzys, który jest w tym momencie, może zostać odwołany nie dzięki naszym działaniom, tylko umowom biznesowym tych najważniejszych - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Dziambor (Konfederacja). Gościem audycji był także Sławomir Skwarek (Prawo i Sprawiedliwość).
Granica free Białoruś straż graniczna free wot-1200.jpg
"Łukaszenka kieruje się namysłami Putina". Płk Kapiszewski o sytuacji na granicy

- Kanclerz Angela Merkel i Aleksander Łukaszenka rozmawiali telefonicznie o trudnej sytuacji na granicach Białorusi i Unii Europejskiej, a w szczególności o potrzebie pomocy humanitarnej dla uchodźców i migrantów. Uzgodnili, że będą kontynuować współpracę w tych kwestiach - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe rządu federalnego. 

"Jeżeli nie jesteśmy przy stole, to znaczy, że jesteśmy na stole" - tak na antenie Polskiego Radia 24 Artur Dziambor skomentował rozmowę odchodzącej kanclerz Niemiec i Aleksandra Łukaszenki. - To z kolei oznacza, że my się w tym równaniu nie za bardzo liczymy i kryzys, który jest w tym momencie, może zostać odwołany nie dzięki naszym działaniom, tylko umowom biznesowym tych najważniejszych - zaznaczył.

Posłuchaj
19:40 PR24_mp3 2021_11_16-08-08-48.mp3 Sławomir Skwarek: to niedobrze, żeby o Polsce rozmawiali ponad naszymi głowami (Polskie Radio 24)

W tej kwestii z posłem Konfederacji zgodził się Sławomir Skwarek, który wskazał, że "to niedobrze, żeby o Polsce ponad naszymi głowami rozmawiali pani Angela Merkel, odchodząca w tej chwili kanclerz Niemiec, czy prezydent Francji Emmanuel Macron". 

Stan wyjątkowy

Odnosząc się do kończącego się niedługo stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią, Artur Dziambor powiedział, że "musimy zastanowić się, co stanie się po zakończeniu stanu wyjątkowego, kiedy nadal musimy bronić szczelności naszej granicy". - Na pewno powinny zostać wprowadzone rozwiązania, które pozwolą naszym służbom mundurowym działać swobodnie - podkreślił.

Sławomir Skwarek wskazał z kolei, że "dziś o godzinie 10 rozpoczyna się posiedzenie Sejmu". - Zajmiemy się rządowym, ekstraordynaryjnym projektem nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej. Te 90 dni, które mieliśmy, wyczerpują się za chwilę i musimy przystąpić do zdecydowanych działań - podkreślił.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadziła: Dorota Kania 

Gość: Sławomir Skwarek (Prawo i Sprawiedliwość) i Artur Dziambor (Konfederacja)

Data emisji: 16.11.2021

Godzina: 08.06

jb

Czytaj także

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 20:14
Jak poinformowała Kancelaria Premiera, rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej, która ma zapewnić skuteczność działań podejmowanych przez Straż Graniczną, a także umożliwić - na specjalnych zasadach - pracę dziennikarzy w obszarze przygranicznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powstanie do połowy przyszłego roku". Maciej Wąsik o zaporze na granicy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 20:22
Budowa stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej rozpocznie się jeszcze w grudniu, konstrukcja będzie wzorowana na zabezpieczeniach stosowanych na granicy grecko-tureckiej - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. W MSWiA odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu koordynującego budowę zapory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja na granicy. Prezydent zwołał kolejne spotkanie z ministrami i szefami służb

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 00:02
We wtorek prezydent Andrzej Duda po raz kolejny spotka się z przedstawicielami rządu w związku z napiętą sytuacją na wschodniej granicy. Od weekendu przy przejściu w Kuźnicy Białostockiej koczuje duża grupa nielegalnych migrantów.
rozwiń zwiń