X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Echa wystąpienia Bąkiewicza podczas Marszu Niepodległości. Kwiecień: narodowcy mają prawo wyrażać miłość do Ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 09:31
- To, że pan Bąkiewicz działa pod auspicjami stowarzyszenia, które organizuje Marsz Niepodległości od wielu lat, jest wyrazem funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. Narodowcy też mają prawo deklarować przynależność do Polski, wyrażać w ten, a nie inny sposób swoją miłość i przywiązanie do Polski - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). Gościem "Dwóch stron" był także Dariusz Joński (KO). 

11 listopada w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości. Za jego organizację odpowiadały środowiska narodowe, jednak w tym roku - aby umożliwić legalne przejście - nadano mu status formalnego zgromadzenia pod patronatem władz państwowych. Według różnych szacunków udział w wydarzeniu mogło wziąć nawet 150 tys. osób.

Sławomir Potapowicz 1200_.jpg
Wiceprzewodniczący Rady Warszawy: przykre, że Marsz Niepodległości ma twarz pana Bąkiewicza

W Dariusza Jońskiego państwo "nie może oddawać w ręce pana Bąkiewicza tak ważnej imprezy", by mógł on opowiadać przez mikrofon, co mu się podoba.

- W piątek wysłałem interpelację do premiera Morawieckiego, by odniósł się do wystąpienia pana Bąkiewicza, bo dał patronat rządowy nad całą imprezą. Nikt z najważniejszych polityków PiS nie uczestniczył w Marszu Niepodległości, a całość zagarnął p. Bąkiewicz - stwierdził. 

Dariusz Joński podkreślił, że ma pretensje do rządu o to, że "zamiast prezydenta, premiera - najważniejszych polityków - przemawia pan Bąkiewicz, która opowiada o jakiejś wyimaginowanej wojnie z Niemcami i z UE".

Posłuchaj
21:44 PR24_mp3 2021_11_15-08-06-34.mp3 Politycy o zaangażowaniu Roberta Bąkiewicza w Marsz Niepodległości ("Dwie strony")  

Policja przekazała, że mimo ogromnych tłumów nie odnotowano zakłóceń porządku, a cała demonstracja była jedną z najbezpieczniejszych w historii. - Incydenty były pojedyncze, ale należy je potępić - podkreślił rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

- Brałam udział w Marszu Niepodległości. Był on naprawdę spokojny, nie miałam żadnych obaw. Przez szereg lat, odkąd PiS doszło do władzy, tak naprawdę nie było incydentów podczas tych marszów - podkreśliła poseł Kwiecień. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadził: Mirosław Skowron

Gość: Anna Kwiecień (PiS), Dariusz Joński (KO)

Data emisji: 15.11.2021

Godzina: 08.06

kmp

Czytaj także

"Jeden z najradośniejszych". Krzysztof Bosak o Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 08:40
Naprawdę jestem zbudowany. Wydaje mi się, że wszyscy wczoraj byli zadowoleni. A największy jęk zawodu słyszałem ze strony przeciwników, którzy naszykowane mieli specjalnie takie "ołtarzyki poprawności politycznej" i obok kamery, żeby mieć materiał do swoich nagrań - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, komentując czwartkowy Marsz Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Największym przegranym jest Rafał Trzaskowski". Mariusz Gierej o Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 10:20
Najwięcej na kontestowaniu Marszu Niepodległości stracił Rafał Trzaskowski. Wymyślił sobie, że kontestując Marsz Niepodległości wejdzie do gry przeciwko Donaldowi Tuskowi i odrobi pozycje, które stracił wcześniej w PO. Cała awantura przed Marszem temu służyła - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Mariusz Gierej. Gośćmi audycji byli także Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela" i Łukasz Kobeszko z "Nowej Konfederacji".
rozwiń zwiń