X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Czas odłożyć konflikty polityczne na bok". Kurzawa o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 09:25
- W związku z tym, że sytuacja na granicy się zmieniła, myślę, że wszyscy zgromadzeni w Sejmie, ale również jako przedstawiciele różnych ugrupowań powinniśmy odłożyć na bok konflikty o podłożu politycznym - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Kurzawa (PSL). Gościem "Dwóch stron" był także Paweł Rychlik (PiS). 

Na granicy polsko-białoruskiej w okolicach Kuźnicy Białostockiej koczuje między 3000 a 4000 osób. W poniedziałek migranci próbowali forsować zasieki znajdujące się na pasie przygranicznym. Funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej, Policji oraz Wojska Polskiego nie dopuścili do wdarcia się imigrantów na teren Polski.

1200 sejm głosowanie sala sejmowa pap.jpg
Sejm zajmie się sytuacją na granicy. Po południu specjalne posiedzenie

O godz. 16.00 zbierze się Sejm na posiedzeniu, w trakcie którego wysłucha informacji rządu o sytuacji na granicy Polski z Białorusią.

- Teraz jesteśmy w dużym stanie zagrożenia i nie ma powodu do tego, by rozpoczynać dyskusje na inne tematy. Kwestie związane z obronnością, z obroną polskich granic, bezpieczeństwem Polaków, Polski, a także UE i NATO są teraz najważniejszymi - skomentował Dariusz Kurzawa (PSL).

Poseł opozycji liczy na ruch prezydenta. - Czas zebrać Radę Bezpieczeństwa Narodowego, choć może być to trochę późno, bo atak na Polskę cały czas trwa - dodał. 

Z kolei polityk PiS, Paweł Rychlik, odniósł się do działań rządu w związku z pogarszającą się sytuacją na granicy. 

- Dzisiaj, w sytuacji, w której szturmowana jest polska granica przez reżim Łukaszenki, pokazują, że szybkie budowanie zasiek, przekierowanie wojska i WOT na granicę z Białorusią to była słuszna decyzja - ocenił. 

Posłuchaj
21:52 PR24_mp3 2021_11_09-08-06-56.mp3 Posłowie o działaniach rządu w związku z sytuacją na granicy z Białorusią ("Dwie strony")

W opinii Rychlika podczas specjalnego posiedzenia Sejmu ważna będzie kwestia zaangażowania UE i NATO, w związku z obecną sytuacją na granicy z Białorusią.

- Polska granica to nie tylko bezpieczeństwo obywateli na Podlasiu, ale wszystkich obywateli naszego kraju. To należy podkreślać - podsumował gość audycji. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadziła: Dorota Kania 

Goście: Paweł Rychlik (PiS), Dariusz Kurzawa (PSL)

Data emisji: 09.11.2021

Godzina: 08.06

kmp

Czytaj także

Tomasz Stępień: wysokie ceny gazu utrzymają się dotąd, dopóki będzie trwała zależność od jednego dostawcy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 14:23
- W sferze politycznej, w której widać chociażby oddziaływanie sankcji, nadal istnieje możliwość wpływu na proces certyfikacji czy ubezpieczenia tego gazociągu - mówi o Nord Stream 2 prezes Gaz-System Tomasz Stępień. Zaznacza, że ukończenie budowy i uruchomienie NS2 wpłynie na wzrost cen gazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inwestycja musi być transparentna". Kozłowski o budowie zabezpieczenia na granicy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 10:27
- Oczywiście jestem za tą budową, natomiast uważam, że władza powinna zrobić wszystko, żeby ta inwestycja była transparentna, tak żeby także posłowie opozycji dowiedzieli się o jej szczegółach, może na niejawnym posiedzeniu Sejmu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Kozłowski ("Fakt"). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność") i Miłosz Lodowski (publicysta).
rozwiń zwiń