X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Takie ataki zdarzają się już od dłuższego czasu". Kubiak o groźbach pod adresem polityków

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 09:07
- Przypomnijmy sobie ataki na posła Kukiza i agresywne wpisy. Rozumiem, że jesteśmy osobami publicznymi, ale granica została przekroczona i eskaluje - mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Kubiak, poseł z PiS. Gościem audycji był też Kazimierz Kleina, senator z KO.

Goście PR24 rozmawiali o groźbach wysyłanych pod adresem polityków, na które powoływał się Donald Tusk, oskarżając o taką sytuację Jarosława Kaczyńskiego. Marta Kubiak z PiS zauważyła, że ataki na polityków zdarzają się już od dłuższego czasu i to jest fakt.

- Sama doświadczyłam tego, z ust opozycji słyszałam hasła: będziesz siedzieć. Natomiast powrót Donalda Tuska powoduje, że PO, nie mając programu politycznego, gra na emocjach. Przypomnijmy sobie ataki na posła Kukiza i agresywne wpisy. Rozumiem, że jesteśmy osobami publicznymi, ale granica została przekroczona i eskaluje - powiedziała Marta Kubiak.


terlecki tt sejmrp 1200.jpg
Ryszard Terlecki: posłowie PiS od września otrzymują wulgarne pogróżki

Czytaj także:

W nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych Donald Tusk wspomina Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska, który obchodziłby teraz urodziny. Cytuje fragmenty e-maila, który miał otrzymać. M.in. ten mówiący o "wyroku za zdradę ojczyzny", który miałby zostać wykonany "w imieniu Polski Podziemnej".

Kazimierz Kleina z KO podkreślił, że sprawa jest bardzo poważna, a agresja narasta. Przypomniał, że sam jej doświadcza, a po każdym swoim wystąpieniu w telewizji publicznej pod jego wpisami w internecie pojawiają się obraźliwe komentarze. Stwierdził, że dostaje też listy z pogróżkami.

"Każdy przypadek agresji zgłaszać"

- To dramatycznie złe. Agresja jest elementem mocno obecnym, ten poziom wyraźnie pokazuje, że trzeba coś z tym zrobić. Wcześniej, gdy pojawiły się szubienice z europosłami, a prokuratura nawet nie chciała zabrać głosu, trzeba było wielu akcji medialnych, by sprawa stała się przedmiotem analizy - mówił senator KO.

Zaznaczył jednocześnie, że w owej sytuacji każdy, niezależnie od tego, z jakiej partii politycznej się wywodzi, powinien powiedzieć, iż tak być nie może. Dodał, iż każdy przypadek agresji powinien być natychmiast zgłaszany na policję, a ta powinna informować opinię publiczną o postępach w sprawie.


Posłuchaj
21:32 PR24_mp3 2021_11_04-08-07-01.mp3 M. Kubiak (PiS) i K. Kleina (KO) o agresji w stosunku do polityków ("Dwie strony")

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Marta Kubiak (PiS) i Kazimierz Kleina (KO)

Data emisji: 04.11.2021

Godzina: 08:07 


Czytaj także

"W państwie prawa ponosi się odpowiedzialność". Anna Milczanowska o sprawie Sławomira Nowaka

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 17:25
- W państwie prawa, a takim państwem jest Polska, za przewinienia, za tego typu sprawy, powinno się ponosić odpowiedzialność karną, tak jak każdy inny obywatel naszego kraju - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska, komentując sprawę Sławomira Nowaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Porzucek: wzrost Platformy Obywatelskiej nie odbywa się kosztem Prawa i Sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 09:47
-  Widać, że politycy opozycji nie czekali na powrót Donalda Tuska - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek (PiS). Gościem audycji był także Artur Łącki (PO).
rozwiń zwiń