X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Skandaliczna inwestycja, zabrakło działań wstrzymujących". Anna Kwiecień o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 09:25
- Niestety, deal pomiędzy Niemcami a Rosją spowodował, że Nord Stream 2 powstał bez jakichkolwiek działań wstrzymujących tę skandaliczną inwestycję - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). Gościem "Dwóch stron" był także Jacek Protasiewicz (KP).  

Ministerstwo gospodarki i energii Niemiec w ciągu trzech dni roboczych ustaliło, że Nord Stream 2 nie zagraża bezpieczeństwu dostaw. Jego opinia jest niezbędna w procesie certyfikacji spornego gazociągu przez niemieckiego regulatora Bundesnetzagentur, której przygląda się polskie PGNiG. Decyzję podjęto pomimo argumentów za wykorzystywaniem kryzysu energetycznego przez Gazprom do wymuszenia startu tej magistrali.

gov.pl mateusz morawiecki free 1200.jpg
Premier: mieliśmy rację, przestrzegając przed Nord Stream 2

- Z punktu widzenia kraju takiego jak Niemcy to oczywiście Nord Stream 2 jest bardzo potrzebny. Jednak projekt ten jest złamaniem zasady solidarności energetycznej, o którą my jako europosłowie z Polski przez lata walczyliśmy - zaznaczył Protasiewicz. 

Z kolei poseł PiS wskazała na hipokryzję ze strony rosyjskich władz w kwestii polityki energetycznej. - To, jak Rosja traktuje Unię Europejską, widać chociażby po pustych magazynach gazowych na terenie UE. Gazprom sprytnie przejął te magazyny i prowadzi taką politykę. Bardzo znamienna jest też sytuacja w Mołdawii - dodała.  

Posłuchaj
22:16 PR24_mp3 2021_11_02-08-05-59.mp3 Posłowie o Nord Stream 2 ("Dwie strony") 

Polityk klubu Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści odniósł się również do sytuacji na granicy z Białorusią. Wg niego obecny kryzys migracyjny nie jest największym w nowożytnych dziejach Polski. 

- Na pewno jest to kryzys. Nie wiem, czy największy, bo przypominam sobie takie ciężkie czasy w postsolidarnościowej Polsce jak choćby afera Olina. Wystąpienie ws. premiera Oleksego i jego związków z rosyjskim służbami też było w jakimś sensie dla Polski zagrożeniem - ocenił. 

W ocenie Jacka Protasiewicza w tej sprawie trzeba działać stanowczo. - Dlatego poparliśmy ustawę o budowie zapory, zwanej potocznie murem, chociaż jak rozumiem, będzie to nowoczesna ochrona granicy. Tego wymaga bezpieczeństwo granicy Rzeczpospolitej Polskiej, ale również wymaga tego nasza solidarność i nasze zobowiązania unijne wobec innych krajów. Wiadomo, że zdecydowana większość, jeśli nie wszyscy forsujący naszą granicę z Białorusią, nie zamierzają zostać w Polsce, tylko chcą się udać do Szwecji, Francji, Holandii czy Niemiec. Jako płatnicy netto są to po prostu kraje bogatsze - podsumował.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadziła: Dorota Kania 

Goście: Anna Kwiecień (PiS), Jacek Protasiewicz (Koalicja Polska)

Data emisji: 02.11.2021

Godzina: 08.05

kmp/ biznesalert.pl

Czytaj także

Tomasz Stępień: wysokie ceny gazu utrzymają się dotąd, dopóki będzie trwała zależność od jednego dostawcy

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 14:23
- W sferze politycznej, w której widać chociażby oddziaływanie sankcji, nadal istnieje możliwość wpływu na proces certyfikacji czy ubezpieczenia tego gazociągu - mówi o Nord Stream 2 prezes Gaz-System Tomasz Stępień. Zaznacza, że ukończenie budowy i uruchomienie NS2 wpłynie na wzrost cen gazu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inwestycja musi być transparentna". Kozłowski o budowie zabezpieczenia na granicy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 10:27
- Oczywiście jestem za tą budową, natomiast uważam, że władza powinna zrobić wszystko, żeby ta inwestycja była transparentna, tak żeby także posłowie opozycji dowiedzieli się o jej szczegółach, może na niejawnym posiedzeniu Sejmu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Kozłowski ("Fakt"). Gośćmi "Debaty poranka" byli również Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność") i Miłosz Lodowski (publicysta).
rozwiń zwiń