X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To rewolucja, która się Polakom należy". Piotr Kaleta o Programie Inwestycji Strategicznych

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 09:25
- Po mrocznych czasach, kiedy rządziła w Polsce lewica, PSL i PO, to [teraz] wreszcie Polacy dostają bardzo poważny zastrzyk finansowy na swoje lokalne, małe ojczyzny. Tyle mówiono, że PiS występuje przeciw samorządom. Nic bardziej mylnego - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta, odnosząc się do ogłoszonego w poniedziałek Programu Inwestycji Strategicznych. Gościem audycji był także poseł PSL Andrzej Grzyb.
20211025_153436_0000.png
Program Inwestycji Strategicznych. Premier: będziemy walczyć o równe warunki w Unii Europejskiej

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w poniedziałek, że Program Inwestycji Strategicznych jest mocną odpowiedzią na kryzys epidemiczny. W Nidzicy szef rządu ogłosił wyniki pierwszego naboru wniosków o dofinansowanie inwestycji samorządowych. Program Inwestycji Strategicznych w ramach rządowego programu Polski Ład pozwoli na sfinansowanie między innymi budowy lub remontów dróg czy budynków użyteczności publicznej, a także przebudowy sieci wodno-kanalizacyjnych i rozwoju komunikacji publicznej. W audycji "Dwie strony" dyskutowali o tym Piotr Kaleta i Andrzej Grzyb.

Czytaj również:

Andrzej Grzyb z PSL-u zwrócił uwagę na to, że Polski Ład ma kilka aspektów, które trzeba poruszyć. Jak wyjaśnił - z jednej strony są to uruchomione w poniedziałek pieniądze inwestycyjne. Dodał, że na chwilę obecną dysponujemy przekazem medialnym, jeszcze nie został on przekuty na realne działania, ale już ten przekaz daje pewne nadzieje, bo spore środki trafić mają do większych miast, które w przypadku np. Funduszu Inicjatyw Lokalnych były pomijane.

Anna Milczanowska 1200.JPG
Milczanowska: będą rekompensaty dla samorządów. Zyskają, a nie stracą na Polskim Ładzie

- To jest dobra decyzja, że samorządy otrzymują pieniądze na inwestycje. Inwestycje w samorządach są dobrze wykonywane, są bardzo efektywne i jednocześnie też pobudzają rozwój lokalny i regionalny. Dlatego uważam, że to jest dobra decyzja. Ale Polski Ład to też są zmiany podatkowe. I w tych zmianach mamy już trochę więcej problemów. Z jednej strony liczna grupa Polaków - wyliczana na ok. 18 mln - którzy mają skorzystać na tych zmianach podatkowych bardzo mocno (...). Ale są też skutki, które są widoczne np. w kalkulowanych budżetach samorządów. Ok. 1000 samorządów, które wskazują na to, że otrzymają mniejsze dochody. To jest szacowane w granicach 15-19 mld mniej w ciągu roku - mówił poseł PSL Andrzej Grzyb.

Piotr Kaleta z PiS-u, komentując Program Inwestycji Strategicznych, zauważył, że już teraz opiewa on na 23 mld zł, co jest największym zastrzykiem finansowym dla samorządów w najnowszej historii Polski. A to - przypomniał - jest dopiero pierwsza transza.

PAP Michał Dworczyk 1200.jpg
"Mocny impuls rozwojowy po pandemii". Szef KPRM o Programie Inwestycji Strategicznych

- Można powiedzieć, że to jest pewnego rodzaju rewolucja. Rewolucja, która nam, Polakom, się po tym 1989 roku należy. Po mrocznych czasach, kiedy rządziła w Polsce lewica, kiedy także te rządy PSL-u nie były niczym dobrym, wreszcie dochodzimy do czasów PO, to [teraz] wreszcie Polacy dostają bardzo poważny zastrzyk finansowy na swoje lokalne, małe ojczyzny. (...) Przypominam tę całą narrację, hejt wylewający się od strony szeroko pojętej lewicy, gdzie mówiono, że PiS nie lubi samorządów, występuje przeciw samorządom, będzie krzywdziło samorządy. Nic bardziej mylnego - mówił poseł PiS Piotr Kaleta.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:25 PR24_mp3 2021_10_26-08-09-40_DS.mp3 Piotr Kaleta i Andrzej Grzyb o Polskim Ładzie i Programie Inwestycji Strategicznych ("Dwie strony" / PR24)

* * *

Audycja: "Dwie strony"
Prowadzi: Dorota Kania
Goście: Piotr Kaleta (PiS), Andrzej Grzyb (PSL)
Data emisji: 26.10.2021
Godzina emisji: 08.09

IAR/PR24/jmo

Czytaj także

Marlena Maląg: Program Inwestycji Strategicznych to sposób rządu na troszczenie się o Polaków

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 15:09
- Część rządowego Programu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych to sposób rządu na troszczenie się o Polaków oraz dbanie o dynamiczny, zrównoważony rozwój naszego kraju - podkreśliła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg na konferencji w Kaliszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Rzońca: premier pokazał, że stanowisko Polski jest niezmienne

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 20:29
- Kiedy my operujemy przepisami polskiej konstytucji albo zapisami traktatowymi, to nie robi to żadnego wrażenia na naszych adwersarzach. A dzisiaj rzeczywiście cały świat o tym mówi. Ta hiperbola użyta przez pana premiera pokazuje, że polskie stanowisko jest niezmienne, że żadnym szantażom ulegać nie będziemy - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Bogdan Rzońca, komentując wywiad premiera Mateusza Morawieckiego na temat sporu Polski z UE.
rozwiń zwiń