X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie ma ważniejszej sprawy niż bezpieczeństwo Polski". Poseł PSL o budowie muru przy granicy

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 09:05
Gościem audycji w Polskim Radiu 24 był Dariusz Kurzawa (PSL - Koalicja Polska), który ocenił, że budowa umocnień na granicy będzie chronić Polskę oraz Unię Europejską. - Mur jest niezbędny, bo widzimy eskalację ze strony reżimu Łukaszenki - dodała Anna Milczanowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Granica polsko-białoruska
Granica polsko-białoruskaFoto: Twitter.com/mblaszczak

Goście Mirosława Skowrona zostali zapytani o działania przy polsko-białoruskiej granicy. Dariusz Kurzawa mówił, że "nie ma ważniejszej sprawy niż bezpieczeństwo Polski i Polaków". - W tym przypadku zabezpieczamy również granicę UE. Dlatego głosowaliśmy za budową muru, ale też mieliśmy swoje wątpliwości dotyczące kosztów - dodał.

Anna Milczanowska skomentowała, że Prawo i Sprawiedliwość prawdopodobnie wystąpi do Unii Europejskiej z wnioskiem o finansowanie budowy umocnień na granicy. - Mur jest niezbędny, bo widzimy eskalację ze strony reżimu Łukaszenki - podkreśliła.

Kazimierz Kik 1200.jpg
"Rzecz zasadna ze względu na niezmienne cele Łukaszenki". Prof. Kik o uszczelnieniu granicy z Białorusią

Prowadzący pytał także o obecność dziennikarzy przy granicy. Dariusz Kurzawa ocenił, że "jesteśmy na polu walki wojny hybrydowej z Białorusią oraz poniekąd z Rosją". Dodał także, że "bardzo ważnym elementem jest informacja i akredytowani, doświadczeni dziennikarze na pewno by się przyczynili do tego, że ta informacja w świat poszłaby inna".

Posłuchaj
21:39 PR24_mp3 2021_10_18-08-06-57.mp3 Anna Milczanowska (PiS) i Dariusz Kurzawa (PSL - Koalicja Polska) o aktualnej sytuacji społeczno-politycznej ("Dwie strony"/Polskie Radio 24) 

Poseł PiS dodała, że "obraz Polski rysowany przez pana Łukaszenkę i przez pana Putina jest powtarzany i propagowany przez media, które nie sprzyjają rządowi RP".

Relacje Polski i Unii Europejskiej

Dariusz Kurzawa odniósł się także do nadchodzącego szczytu Unii Europejskiej. - Mam nadzieję, że kompromis (pomiędzy Polską a UE - red.) zostanie zawarty, bo jest to jedyne realne rozwiązanie - mówił.

- Polska potrzebuje środków unijnych na odbudowę po pandemii (…). Samorządy, przedsiębiorcy, ale również i rząd oczekują tego wsparcia finansowego - ocenił.

Czytaj także: 

Anna Milczanowska powiedziała, że "Unia Europejska próbowała złamać nasz rząd i podporządkować go sobie". - Jesteśmy bardzo dużym krajem w UE i bardzo jej potrzebnym, choćby przez działania, które dzieją się teraz na wschodniej granicy - tłumaczyła.

Poseł dodała także, że polexit to "obrzydliwy fake news, który został wymyślony przez lidera opozycji, jemu sprzyjających oraz medialny mainstream". Dodała, że zostało to zrobione po to, żeby "grzać atmosferę ogromnej polaryzacji w naszym kraju".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: Anna Milczanowska (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Dariusz Kurzawa (PSL - Koalicja Polska)

Data emisji: 18.10.2021

Godzina emisji: 8.06

ng

Czytaj także

Tomasz Zieliński: opozycja gra w orkiestrze Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 09:50
- Wydaje się, że część posłów opozycji gra w jednej orkiestrze z propagandą Łukaszenki - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Zieliński (PiS) komentując posiedzenie Sejmu na temat przedłużenia stanu wyjątkowego. Gościem audycji "Dwie strony" był także Jarosław Rzepa (PSL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska o sytuacji na granicy: zachowanie aktywistów jest nieodpowiedzialne

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:27
- Bardzo nieodpowiedzialnie zachowują się aktywiści, którzy de facto pomagają w nielegalnym procederze przemytu ludzi z Polski do Niemiec albo do innych krajów - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (z-ca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej"). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy w samym oku cyklonu". Andrzej Talaga o relacjach Polski z UE

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:00
- W sposób - być może przez nas samych zasłużony - staliśmy się papierkiem lakmusowym. Moim zdaniem powinniśmy to wszystko przeprowadzić dużo spokojniej, bez narażania się na bycie tym złym człowiekiem Unii Europejskiej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 ekspert do spraw międzynarodowych Andrzej Talaga.
rozwiń zwiń