X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Ast o braku decyzji ws. KPO: bezczynność Komisji Europejskiej dziwi

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 09:00
- Nie chce mi się wierzyć, aby kwestie związane z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego były tymi powodami, które wstrzymują uruchomienie KPO, bo to zupełnie co innego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Marek Ast. Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł PSL Mirosław Maliszewski.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny, po rozpoznaniu wniosku prezesa Rady Ministrów, uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej działają poza granicami kompetencji przekazanych przez Polskę, są niezgodne z Konstytucją RP. W audycji dyskutowano, czy orzeczenie ma wpływ na przedłużającą się decyzję ws. zatwierdzenia Krajowego Planu Odbudowy przez Komisję Europejską.

Waldemar Paruch 1200.jpg
Prof. Paruch o sporze z UE: Komisja Europejska stosuje instrumenty, które sama sobie przyznała

- Polska musi stanąć na wysokości zadania i zadbać o to, żeby pieniądze, które Polsce się należą - służą rozwojowi gospodarki po epidemii na następne dziesięciolecia - powinny być dla nas nienaruszone i dobrze wydane - podkreślił Mirosław Maliszewski. - Równocześnie musimy zdawać sobie sprawę z tego, czym jest dla nas członkostwo w Unii Europejskiej - że to nie tylko pieniądze z KPO i innych funduszy, ale Unia to wielka wspólnota narodów Europy Zachodniej, wielka kultura. Dla nas wiąże się to z rekompensowaniem tego, co wydarzyło po II wojnie światowej - dodał.

Posłuchaj
23:31 PR24_mp3 2021_10_08-08-06-54.mp3 Marek Ast i Mirosław Maliszewski o zatwierdzeniu KPO przez Komisję Europejską i ostatnim orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego (Dwie strony/Polskie Radio 24)

Marek Ast zgodził się z opiniami przedstawionymi przez posła PSL i dodał, że Komisja Europejska nadal nie uruchomiła środków w ramach KPO. - Nie ma żadnych merytorycznych powodów do tego, aby Krajowy Plan Odbudowy nie ruszył, dlatego bezczynność Komisji Europejskiej dziwi - podkreślił poseł PiS. - Nie chce mi się wierzyć, aby kwestie związane z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego były tymi powodami, które wstrzymują uruchomienie KPO, bo to zupełnie inne kwestie - zaznaczył. Prognozował, że "przeciąganie liny" ws. decyzji KE skończy się za kilka tygodni.

Czytaj także:

W audycji mowa była również o poszerzaniu kompetencji UE jako organizacji międzynarodowej, a także konieczności reformy wymiaru sprawiedliwości oraz negocjacjach dążących do rozwiązania sporu wokół kopalni Turów.

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Marek Ast (PiS) i Mirosław Maliszewski (PSL)

Data emisji: 08.10.2021

Godzina: 08.07

st 

Czytaj także

Prof. Paruch o sporze z UE: Komisja Europejska stosuje instrumenty, które sama sobie przyznała

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 08:32
- Od dobrych kilku lat instytucje europejskie są niepraworządne. Komisja Europejska wybiera i przyznaje sobie instrumenty, których w żaden sposób nie przyznał jej traktat lizboński - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nikt nie mówi o polexicie". Katarzyna Sójka o orzeczeniu TK

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 08:06
- My, jako Polska, przystąpiliśmy do UE jako suwerenne państwo i takim chcemy pozostać. Nikt absolutnie nie mówi o polexicie - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Katarzyna Sójka, poseł PiS.
rozwiń zwiń