X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dotkliwa i niewykonalna". Poseł PSL o karze nałożonej przez TSUE w zw. z działaniem kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 09:37
- 500 tys. euro kary dziennie to jest ponad kilometr drogi, który nie zostanie zbudowany, jeżeli te pieniądze trafią do Komisji Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Rzepa (PSL). Gościem "Dwóch stron" był również polityk PiS Tomasz Zieliński.  

Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów - postanowił w poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości UE.

Polish government spokesman Piotr Müller mid-21528011.jpg
"Nie będzie zamknięcia kopalni Turów". Zdecydowana odpowiedź rządu na decyzję TSUE

W ocenie polityka PSL, kara nałożona przez TSUE "jest bardzo dotkliwa i niewykonalna dla Polski". 

Z kolei Tomasz Zieliński widzi w tym działanie "skrajnie polityczne". - Nałożenie na nas kar to jest decyzja polityczna, uderzająca w Polską gospodarkę. Tak naprawdę chodzi o to, żeby Polska była na kolanach i poddawała się dyktatowi unijnych urzędników - dodał. 

- W sprawie Turowa widzę ogromną porażkę naszej dyplomacji przez te kilka miesięcy, od momentu zapowiedzi kar. Niejednokrotnie słyszeliśmy odtrąbiony sukces z ust pana premiera Sasina. Natomiast dzisiaj widać, że nie udało się nic zrobić - podkreślił Jarosław Rzepa.

Jak zauważył, wybory w Czechach mają ogromne znaczenie w tych negocjacjach. - Ci, którzy w nich startują, nie mogą pokazać, że się już dogadali, ponieważ przez część swoich wyborców zostaną negatywnie ocenieni - dodał poseł PSL.

Posłuchaj
20:45 PR24_mp3 2021_09_21-08-07-21.mp3 Politycy o sprawie Turowa ("Dwie strony")

- Kopalnia w Turowie musi działać. Dostarcza od 4 do 8 proc. prądu w skali całego kraju. To jest energia elektryczna dla ok. 7 mln mieszkańców Polski - przypomniał Zieliński. 


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadził: Stanisław Janecki

Goście: Tomasz Zieliński (PiS), Jarosław Rzepa (PSL)

Data emisji: 21.09.2021

Godzina: 08.07

kmp

Czytaj także

"Wykorzystywana w wewnętrznej polityce Czech". Porzucek o kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 19:00
- Nasi przyjaciele z Czech za trzy tygodnie będą wybierać parlament i widać, niestety, że chcieli przeciągnąć negocjacje ws. Turowa na potrzeby swojej wewnętrznej polityki - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zatrzymanie pracy kopalni oznacza zatrzymanie pracy elektrowni". Marszałkowski o wyroku TSUE

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 21:20
- Żadne postanowienia sądów czy problemy w relacjach z Czechami nie tyczą się samej elektrowni, czyli emisji, tylko tyczą się sprawy wydobycia węgla w tejże kopalni - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (biznesAlert).          
rozwiń zwiń