X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Mróz: to, co się dzieje na granicy, już dawno przekroczyło granice przyzwoitości

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 09:20
- Pamiętajmy, że za te osoby, które znajdują się po stronie białoruskiej pełną odpowiedzialność ponosi Białoruś - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Mróz z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji był również Sławomir Neumann (Platforma Obywatelska).
Granica Polski z Białorusią
Granica Polski z BiałorusiąFoto: FORUM/Attila Husejnow
płot 663 tt.jpg
"Nie może być na to zgody". Marcin Przydacz o zniszczeniu umocnień na granicy

Od kilkunastu dni po białoruskiej stronie granicy koczuje grupa migrantów. Przejście do Polski uniemożliwiają im Straż Graniczna, policja i wojsko. Według informacji Straży Granicznej w obozowisku są 24 osoby lub nieco więcej. Fundacja Ocalenie, której pracownicy i wolontariusze są w Usnarzu Górnym, czyli po polskiej stronie, i komunikują się z imigrantami przez megafony, otrzymały od nich informacje, że w obozie są 32 osoby.

Posłuchaj
21:07 PR24_mp3 2021_08_30-08-07-01.mp3 Sławomir Neumann: rząd popełnił tu wiele błędów (Polskie Radio 24)

W Polskim Radiu 24 sytuację na granicy skomentował poseł PO, Sławomir Neumann. - To, co się dzieje na granicy, i te obrazy, które widzimy od wielu tygodni, nie napawają optymizmem niestety - podkreślił. - Uważam, że rząd popełnił tu wiele błędów - dodał.

Jak zaznaczył, "reakcje ludzi, którzy w taki sposób próbują zwrócić uwagę na ten problem, też eskalują". - Nie jestem zwolennikiem niszczenia ochrony granic, bo to jest nasze zadanie jako państwa, jesteśmy odpowiedzialni za ich ochronę - podkreślił. - Jesteśmy odpowiedzialni za ochronę granicy Polski, ale i granicy Unii Europejskiej - powiedział i dodał, że "mamy swoje obowiązki".

Odnosząc się do genezy tej sytuacji, wskazał, że "cała ta historia wynika tak naprawdę z tego, że rząd uznał, że zrobi taką pokazówkę dla opinii publicznej, wykorzystując to nieszczęście tych 30 osób, które na granicy koczują".

Krzysztof Mróz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, zauważył z kolei, że "to, co się dzieje na granicy, już dawno przekroczyło granice przyzwoitości". - Pamiętajmy też, że za te osoby, które znajdują się po stronie białoruskiej pełną odpowiedzialność ponosi Białoruś, za to, żeby dostarczyć im jedzenie, wodę, aby o nich zadbać - zaznaczył. 

Polityk podkreślił, że po stronie białoruskiej 30 km od granicy zaczyna się strefa, do której "mysz się nie prześlizgnie". - Jeżeli oni zostali tam dopuszczeni, to znaczy, że za zgodą i wiedzą władz białoruskich - podkreślił.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Dwie Strony

Prowadzi: Mirosław Skowron

Goście: Krzysztof Mróz (PiS) i  Sławomir Neumann (PO)

Godzina emisji: 08.06


jb

Czytaj także

"Skrajna głupota albo dywersja". Sachajko o przecinaniu płotu na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 07:52
W Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko, odnosząc się do zatrzymania Bartosza K., stwierdził, że jest on "bardzo znaną osobą". - Widziałem jego występ, kiedy kładł się na ulicy, a potem ożył i wstał - mówił poseł Kukiz '15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koperski: budowa ogrodzenia na granicy nic nie zmieni. Nie będzie ono przeszkodą dla migrantów

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 08:12
- Sam pomysł, żeby budować jakieś zapory na granicy, jest pomysłem złym. Przecież w USA nawet trzymetrowe mury są omijane. Są robione podkopy. To zatem niczego nie zmienia. Jeżeli ktoś będzie chciał się dostać z Białorusi do Polski, to się dostanie. Przejdzie albo nad płotem, albo pod nim - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Przemysław Koperski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ślad rosyjskiej specoperacji na granicy białorusko-polskiej". Wiceszef MSZ Ukrainy dla "DGP"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 08:05
- W tym, co się dzieje na granicy białorusko-polskiej, widzimy ślad rosyjskiej specoperacji, by zdestabilizować sytuację w regionie w odpowiedzi na nieuznanie Alaksandra Łukaszenki - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" wiceszef MSZ Ukrainy Wasyl Bodnar.
rozwiń zwiń