X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Początek dobrych zmian". Poseł PiS o głosowaniu Antoniego Mężydły ws. prezesa IPN

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 10:25
- Ci ludzie z PO do tej pory, przez wiele lat, nie wspierali nas, a teraz - chociażby w przypadku IPN - niektórzy z senatorów wyłamują się, popierają naszych kandydatów i to jest wg mnie taki początek dobrych zmian - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Duszek (PiS). Gościem "Dwóch stron" był także Marek Sowa (PO).       

Poseł KO Antoni Mężydło wbrew klubowej dyscyplinie zagłosował za wyborem Karola Nawrockiego na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Mężydło PAP 1200.jpg
Wybór nowego prezesa IPN. Rzecznik dyscypliny klubu KO czeka na wyjaśnienia Mężydły ws. głosowania

- Oczywiście wiedzieliśmy, że chyba tak zachowa się pan poseł Mężydło w tym głosowaniu. Ono było objęte, jako niezwykle istotne, dyscypliną klubową. Raport w tej sprawie przygotuje przewodnicząca pani Katarzyna Mrzygłocka i na najbliższym kolegium będziemy znali jej stanowisko. Najważniejsza jest tutaj rekomendacja pani przewodniczącej - mówił Marek Sowa. 

Jak podkreślił polityk PO, nie sądzi, żeby karą dla pana Mężydły było wykluczenie z klubu. - Natomiast uważam, że popełnił błąd w tym głosowaniu. Akurat nasz klub jednoznacznie negatywnie oceniał kandydaturę pana Nawrockiego. W trakcie jej prezentacji w Sejmie byliśmy przeciw, w Senacie też była taka decyzja. Polityka to jest gra zespołowa. Wydaje się, że to posunięcie pana Mężydły było błędne - dodał.   

Zniszczyć tych, którzy mają inne zdanie 

- Determinacja, żeby ukarać pana Mężydłę, pokazuje taką zawziętość, żeby niszczyć tych wszystkich parlamentarzystów - do tej pory nam często przeciwnych - w sposób taki, że nie mogą mieć swojego autonomicznego zdania, niezależnej opinii, jeżeli chodzi również o kwestie światopoglądowe - zaznaczył Marcin Duszek.

Czy Donald Tusk zalecał, w jaki sposób politycy PO mają głosować ws. wyboru szefa IPN?  

Posłuchaj
20:57 PR24_mp3 2021_07_30-08-06-44.mp3 Politycy o pośle Mężydle, który zagłosował wbrew dyscyplinie partyjnej ws. prezesa IPN ("Dwie strony") 

- Donald Tusk nic nam nie rekomendował w tej sprawie. Przypomnę, że kandydatura pana Nawrockiego była głosowana w Sejmie w czerwcu, kilka tygodni przed powrotem pana Tuska. Wszyscy posłowie KO głosowali przeciw tej kandydaturze. Każdy miał pełną świadomość, że będziemy przeciwko niej również w Senacie - mówił Sowa.   

Z kolei polityk PiS podsumował: - To przykre, że ludzie z Platformy Obywatelskiej nie mogą mieć innego zdania niż to, które narzuca im kierownictwo partii. To jest bardzo niepokojący sygnał.  

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadziła: Dorota Kania 

Goście: Marcin Duszek (PiS), Marek Sowa (PO)

Data emisji: 30.07.2021

Godzina: 08.06


kmp

Czytaj także

"Niepoparcie tej kandydatury było nieprzyzwoitością". Anna Kwiecień o nowym prezesie IPN

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 09:00
- To, co dr Karol Nawrocki zaprezentował, mówiąc na temat przyszłości IPN, to czego dokonał w Muzeum II Wojny Światowej, sprawiło, że wielu polityków, którzy wstrzymali się, bądź głosowali przeciwko, nie miało dobrego samopoczucia w tym względzie - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). Gościem audycji był również Krzysztof Paszyk (PSL). 
rozwiń zwiń