X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pieniądze trafią do każdej najmniejszej gminy". Paweł Rychlik o Funduszu Inwestycji Strategicznych

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 09:25
- Należy skupić się na tym, by jak najlepiej pozyskać pieniądze dla swoich gmin, a nie przerzucać się oskarżeniami, które często są odległe od prawdy - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Rychlik z PiS. Gościem audycji był też Jacek Czerniak z Lewicy.

Goście PR24 rozmawiali o rozdziale środków pomiędzy samorządy. Opozycja twierdzi, że nie są i nie będą one dzielone sprawiedliwie. Paweł Rychlik z PiS wyjaśnił, iż wokół Funduszu Dróg Samorządowych narosło wiele kłamstw i nieprawdziwych teorii.

- Części Polakom wmówiono, że był to podział niesprawiedliwy, tymczasem w samym tylko 2020 i 2021 r. do samorządów popłynęło ponad 13 mld zł. Pieniądze trafiają do każdej, najmniejszej nawet gminy. W przypadku rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych, który właśnie rusza, będzie podobnie - powiedział poseł PiS.

"Podnieść standard życia"

firma spotkanie biznes 1200.jpg
Więcej firm rejestruje się w bazie REGON, niż kończy działalność. Tak wynika z raportu PARP

Dodał, że celem jest to, by pieniądze trafiły do mieszkańców, tak aby podnieść ich standard życia. - Mają one trafiać do najbiedniejszych gmin, których budżety były tak niskie, iż często nie miały one nawet na budowę kanalizacji czy sali gimnastycznej - zauważył Paweł Rychlik.

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił rządowy Program Inwestycji Strategicznych, który ma na celu dofinansowanie inwestycji realizowanych w gminach, powiatach i miastach. Dopłaty do przedsięwzięć samorządów mogą sięgać nawet 95 proc. wartości inwestycji.

Jacek Czerniak z Lewicy powiedział z kolei, że podział sprawiedliwy, a nie partyjny, byłby idealną formułą podziału środków, ale jak zaznaczył, państwo polskie często nie wywiązuje się ze zobowiązań i za pomysłami nie idą pieniądze.

"Kontrolują media i społeczeństwo"

- Tak było w przypadku obniżki PIT dla 26-latków, nie poszła za tym rekompensata dla samorządów. Dzisiaj te mechanizmy, które kontrolują, jak dzisiejsza władza wydaje pieniądze, reprezentują media i społeczeństwo i jeżeli mówimy o wcześniejszych działaniach związanych z drogami lokalnymi i wydatkowaniem tutaj pieniędzy, to kolejne edycje pokazały, że środki trafiły do konkretnych gmin, a nie tam, gdzie trafić powinny - mówił poseł Lewicy.


Posłuchaj
19:46 _PR24_AAC 2021_07_06-08-07-03.mp3 P. Rychlik (PiS) i J. Czerniak (Lewica) o podziale środków ("Dwie strony")

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Paweł Rychlik (PiS) i Jacek Czerniak (Lewica)

Data emisji: 06.07.2021

Godzina: 08:07

Czytaj także

Wybory w Rzeszowie. Marek Ast: gdyby ZP wystawiła jednego kandydata, wynik byłby lepszy

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 08:55
- W dużych miastach PiS ma niższe poparcie i wybory w Rzeszowie także przegrywaliśmy. Od samego początku liderem sondaży był Konrad Fijołek. Pewnie gdyby Zjednoczona Prawica wystawiła jednego kandydata, wynik byłby zdecydowanie lepszy - powiedział o wynikach wyborów w Rzeszowie w Polskim Radiu 24, Marek Ast z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji był także Krzysztof Paszyk z PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemówienie Rafała Trzaskowskiego w Gdańsku. Formela: było skomponowane jako występ jednego z liderów PO

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 10:47
- Myślę, że Rafał Trzaskowski panował nad tym, co mówi i nie mam przekonania, że coś mu się wymknęło. Przemówienie to było dość dobrze skomponowane jako przemówienie jednego z liderów Platformy Obywatelskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Formela z "Gazety Gdańskiej".
rozwiń zwiń