X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To było do przewidzenia". Milczanowska o reakcjach na nowelizację k.p.a.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 09:45
- To, że na przyjęcie nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego reagują Stany Zjednoczone, reaguje Izrael - to wszystko można było przewidzieć - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska z PiS. Gościem "Dwóch stron" był także Jan Szopiński z Lewicy.

MSZ wezwało na poniedziałek rano kierującą izraelską ambasadą w Warszawie chargé d'affaires Tal Ben-Ari Yaalon. Ma to związek z nowelizacją Kodeksu prawa administracyjnego i reakcją władz w Tel Awiwie, które sprzeciwiły się przyjętym przez Sejm przepisom. Z kolei do izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych wezwano ambasadora RP Marka Magierowskiego.

Nowelizacja k.p.a. zakłada, że po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania. Sejm uchwalił ustawę w czwartek.

Sławomir Potapowicz 1200_.jpg
"Temat zamknie ustawa reprywatyzacyjna". Potapowicz o sprawie zwrotu pożydowskiego mienia

- Wg mojej oceny cała ta ustawa jest ustawą bardzo potrzebną, bardzo dobrą. Z jednej strony dla oczekiwań ludzi, a z drugiej dla trwałości prawa w Polsce te 30 lat po wydaniu decyzji administracyjnej jest absolutnie dobrym okresem na to, aby dochodzić swoich praw - ocenił Jan Szopiński.  

- Natomiast ja bym na to nałożył dwie kwestie i dwa pytania. Po pierwsze: na ile polska dyplomacja uprzedzała stronę izraelską o możliwości podjęcia przez Sejm takiej ustawy i co ona za sobą niesie. Wreszcie kwestia pojawiających się pytań, czy w dobie kryzysu, który jest w Zjednoczonej Prawicy, nie był to ruch, który będzie powodował w kraju dyskusję na temat stosunków pomiędzy Polską a Izraelem, natomiast będzie przykrywał sprawy polskie. To jest zasadnicze pytanie, na które, myślę, przyszły tydzień przyniesie odpowiedź - mówił polityk Lewicy.   

"Doprowadziliśmy do normalności prawnej"  

- Bardzo dobrze się stało, że taką nowelizację ustawy przyjęliśmy. Mam nadzieję, że nie będzie się z nią działo zbyt wiele zamieszania, jeżeli chodzi o Senat - zaznaczyła Anna Milczanowska. 

- Ustawę musieliśmy przyjąć, bo wyrok TK z 2015 roku, kiedy to prezesem Trybunału był pan prof. Rzepliński, jednoznacznie wskazywał, że zapisy powinny się zmienić, bo wisiało to wszystko w powietrzu i tak naprawdę zapis, który znajdował się w tym Kodeksie postępowania administracyjnego, był niekonstytucyjny. Dlatego wreszcie doprowadziliśmy do tego, żeby był on zgodny z systemem prawnym w Polsce, a przede wszystkim z konstytucją - dodała.     

Posłuchaj
22:01 PR24_mp3 2021_06_28-08-06-47.mp3 Politycy o nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego ("Dwie strony") 

- Tempo prac nad tą ustawą było zadziwiająco szybkie. Do końca nie wiem - i uważam, że to wcale nie jest błąd MSZ - czy takie konsultacje dyplomatyczne następowały. Albowiem w niedługim czasie nastąpiła zmiana rządu w Izraelu i po prostu nie wiem, czy mieliśmy czas na to, aby stronie izraelskiej przedstawić swoje racje - podsumował Szopiński.   

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Dwie strony"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: Anna Milczanowska (PiS), Jan Szopiński (Lewica)

Data emisji: 28.06.2021

Godzina: 08.06


kmp

Czytaj także

Mateusz Morawiecki o stanowisku MSZ Izraela: Polska nie będzie płacić za niemieckie zbrodnie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 14:33
Premier Mateusz Morawiecki oświadczył w Brukseli, że Polska nie będzie płacić za niemieckie zbrodnie wojenne. Szef polskiego rządu skomentował w ten sposób sprawę pożydowskiego mienia w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Adresatem powinni być Niemcy". Były szef MSZ o oświadczeniu ambasady Izraela

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 18:25
 - Polska nie będzie odpowiadać za niemieckie zbrodnie. Adresatem powinni być Niemcy, którzy byli naszymi okupantami, a w niektórych sprawach Rosjanie, którzy są współwinni temu, co się stało - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski.
rozwiń zwiń