X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Maria Koc: odebranie Polsce unijnych środków mogłoby wiązać się z poważnym kryzysem wewnętrznym

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 09:20
- Dzisiejsza rezolucja być może znowu jest inspirowana przez polityków opozycji z Polski - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Koc, senator z PiS. Gościem audycji była też poseł Joanna Senyszyn z Lewicy. 

Goście PR24 rozmawiali o tym, jak politycy bronią interesów Polski w różnych instytucjach unijnych i czy robią to niezależnie od tego, kto rządzi w kraju. Maria Koc powiedziała, że eurodeputowani z Polski są w Europarlamencie właśnie po to, aby dbać o interesy swojego kraju.

- Polityka to przecież gra o interesy, nie jest tak, iż jeden kraj wobec innego kraju kieruje się wielką i charytatywną polityką. Widzimy jednak, że w Europarlamencie polscy deputowani atakują Polskę i polski rząd - podkreśliła senator PiS.

"Opozycja liczy na upadek rządu"

Witold Waszczykowski 1200.jpg
"Element sporu ideologicznego". Waszczykowski o powiązaniu funduszy EU z praworządnością

Maria Koc dodała, że odebranie Polsce unijnych środków mogłoby wiązać się z poważnym kryzysem wewnętrznym, upadkiem rządu Zjednoczonej Prawicy i wcześniejszymi wyborami. - Na to być może liczy opozycja, której może nie chce się pracować nad programem dla Polaków, który przekonałby ich, by zagłosować na opozycję - podkreśliła.

Europosłowie PiS krytykują projekt rezolucji PE dot. mechanizmu warunkowości. Pod projektem podpisali się przedstawiciele grup w PE: Europejskiej Partii Ludowej, Socjalistów i Demokratów, Odnowić Europę, Zielonych i Lewicy.

Joanna Senyszyn podkreśliła, iż restrykcje zawsze dotykają obywateli. Dodała jednak, że jeśli chodzi o powiązanie praworządności z wypłatą i dystrybucją unijnych środków, to Polska zgodziła się na taki mechanizm w zeszłym roku.

"To nacisk, by zrobić porządek"

- Premier Mateusz Morawiecki przystał na te warunki, stąd teraz musimy być krajem praworządnym, a kiedy przystępowaliśmy do Unii Europejskiej, zgodziliśmy się na przestrzeganie pewnych wartości. To nacisk, który ma zmusić rządzących do zrobienia porządku z KRS czy nielegalną Izbą Dyscyplinarną - powiedziała poseł.


Posłuchaj
22:57 PR24_mp3 2021_06_10-08-06-16.mp3 M. Koc (PiS) i J. Senyszyn (Lewica) o wiązaniu wypłaty środków z tzw. praworządnością ("Dwie strony")

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Maria Koc (PiS) i Joanna Senyszyn (Lewica)

Data emisji: 10.06.2021

Godzina: 08:06 

Czytaj także

"Nadwyrężona została opozycyjna totalność". Jabłoński o sejmowym głosowaniu ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 10:34
- Być może w dalszej perspektywie czasowej stanie się tak, że opozycja zacznie być bardziej konstruktywna i będzie współpracować z rządem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z KUL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To są pieniądze dla społeczeństwa". Waszczykowski o Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 16:30
- Opozycja najchętniej odcięłaby rząd PiS od unijnych pieniędzy po to, by Polacy go rozliczyli, a on sam upadłby pod pręgierzem krytyki - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń