X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Akt prawny, który trzeba było przyjąć ponad podziałami". Teresa Wargocka o KPO

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 09:19
- Lewica i PSL nie oderwały się od rzeczywistości społecznej i politycznej, zrobiła to natomiast PO - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Wargocka z PiS. Gościem audycji był też Marek Rutka z Lewicy.

Goście PR24 rozmawiali o doniesieniach części dziennikarzy liberalnych na temat tego, że po głosowaniu w Sejmie w sprawie KPO i porozumieniu w tej sprawie PiS i Lewicy, obie partie tworzą nieformalną koalicję. Przypomnijmy, podczas specjalnego posiedzenia Sejmu (4 maja) przegłosowano projekt ustawy o zasobach własnych UE, który daje zielone światło dla ratyfikowania unijnego Funduszu Odbudowy. Na mocy tej ratyfikacji do Polski zostaną skierowane unijne środki w postaci dotacji i pożyczek. Ich wydawanie będzie się odbywało w ramach rządowego planu nazwanego Krajowym Planem Odbudowy.


Gontarz 1200.jpg
Echa sejmowego głosowania ws. KPO. Robert Gontarz: Koalicja Obywatelska jest dziś tylko anty-PiS-em

"Koalicja polskich spraw"

Marek Rutka powiedział, że nie ma pojęcia, skąd można snuć takie wnioski, ale jak dodał, są takie momenty, kiedy trzeba zawiązać koalicję polskich spraw. - To są momenty ponad podziałami, wtedy odpowiedzialnie i ze świadomością następstw politycznych trzeba podejmować takie decyzje - mówił.

Dodał, że w tym konkretnym momencie Lewica zdecydowała o tym, by poprzeć KPO, a tym samym, by unijne pieniądze  trafiły do Polek i Polaków. - Nie do PiS, nie do rządu Mateusza Morawieckiego, a do społeczeństwa. Sondaże potwierdzają naszą decyzję, pokazują one, że 60 proc. Polaków opowiedziało się za tym, by zagłosować za KPO - mówił polityk Lewicy.

"PO i Budka wprowadzili precedens"

Teresa Wargocka dodała, że ratyfikacja umowy o zwiększeniu zasobów własnych UE jest takim aktem prawnym, w stosunku do którego nie powinno być wątpliwości i trzeba było ten akt prawny przyjąć ponad podziałami dla dobra Polski i jej rozwoju. 

- Mamy więc w polskim parlamencie partie, które opowiedziały się negatywnie o KPO, ale robiły to konsekwentnie od początku i nie było w tym żadnej gry politycznej. Mam tu na myśli Konfederację i Solidarną Polskę. Z kolei PO i Borys Budka wprowadzili precedens - mówiła i przypomniała, że tymi środkami unijnymi mogą zarządzać w perspektywie tego czasu różne partie polityczne.


Posłuchaj
21:59 PR24_mp3 2021_05_10-08-06-46.mp3 T. Wargocka (PiS) i M. Rutka (Lewicy) o KPO ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Teresa Wargocka (PiS), Michał Rutka (Lewica)

Data emisji: 10.05.2021

Godzina: 08:06 

Czytaj także

"Nadwyrężona została opozycyjna totalność". Jabłoński o sejmowym głosowaniu ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 10:34
- Być może w dalszej perspektywie czasowej stanie się tak, że opozycja zacznie być bardziej konstruktywna i będzie współpracować z rządem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z KUL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat zajmie się Funduszem Odbudowy. Włodzimierz Bernacki: PO będzie miała okazję do robienia teatru

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 08:29
- Senat nie będzie dyskutował nad kwestiami merytorycznymi Funduszu Odbudowy. Tak naprawdę zasadniczą kwestią będzie uderzenie kolejny raz w obóz rządzący - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator PiS. 
rozwiń zwiń