X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Porzucek o ustawie ws. OFE: mamy konkretne propozycje, chcemy przywrócić pieniądze Polakom

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 08:52
- Chcemy, by pieniądze, które wypracowaliśmy przez kilkadziesiąt lat, faktycznie były przypisane do każdego z nas, by była gwarancja, że są to nasze pieniądze - powiedział Marcin Porzucek z Prawa i Sprawiedliwości. - Projekt ustawy, który miał być głosowany to zły projekt. Lewica cieszy się, że spadł z porządku obrad - stwierdziła Daria Gosek-Popiołek z Razem.
Audio
  • Daria Gosek-Popiołek i Marcin Porzucek o ustawie dotyczącej likwidacji OFE ("Dwie strony")

Głosowanie ws. ustawy likwidującej OFE spadło z porządku głosowań posiedzenia Sejmu. Rząd planował, że ustawa wejdzie w życie z początkiem czerwca. Kolejne obrady izby niższej parlamentu ma odbyć się w drugiej połowie maja.

zus hajsy free shutt 1200 .jpg
Rzecznik MSP chce, by więcej firm mogło płacić mniejsze składki na ZUS

Jeszcze we wtorek rano sprawa ustawy widniała na liście głosowań. Punkt ten spadł jednak z porządku głosowań chwilę przed ich rozpoczęciem. Opozycja twierdzi, że powodem takiego obrotu sytuacji był brak zgodności co do projektu w obozie Zjednoczonej Prawicy.

- Warto sobie dać kilkanaście dni, może kilka tygodni na to, by doprecyzować pewne ustalenia, żeby wszyscy w naszym dużym gronie parlamentarnym byli przekonani. Proces musi być oczywiście dokończony, mamy bardzo konkretne propozycje. Chcemy przywrócić te pieniądze Polakom, by były faktycznie przypisane do każdego z nas, by była gwarancja, że są to nasze pieniądze, które wypracowaliśmy przez kilkadziesiąt lat - zaznaczył Marcin Porzucek.

Posłuchaj
21:06 PR24_mp3 2021_04_21-08-06-41.mp3 Daria Gosek-Popiołek i Marcin Porzucek o ustawie dotyczącej likwidacji OFE ("Dwie strony")

W opinii Darii Gosek-Popiołek, sytuacja z ustawą to kolejny przykład "fundamentalnej niezgody między poszczególnymi podmiotami tworzącymi Zjednoczoną Prawicę".

- To nie głosy opozycji sprawiły, że ten fatalny projekt spadł z głosowania, ale Solidarna Polska. To kwestia tego, kto będzie obracał tymi pieniędzmi, gdzie one trafią, jest tutaj kością niezgody. To zły projekt. Lewica cieszy się, że nie był głosowany - oceniła poseł.

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Goście: Marcin Porzucek z PiS oraz Daria Gosek-Popiołek z Razem

Data emisji: 21.04.2021

Godz. emisji: 08.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Wkrótce likwidacja Otwartych Funduszy Emerytalnych. Posłowie pracują nad nowymi przepisami

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 09:49
Ustawa o likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych coraz bliżej. Jej projektem zajmują się posłowie na bieżącym posiedzeniu Sejmu. Pieniądze z OFE zostaną przeniesione na konta indywidualne. W zależności od decyzji oszczędzającego, trafią na Indywidualne Konto Emerytalne - IKE Plus lub do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń