X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Lipiec: to tragiczne, kiedy politycy żerują na ludzkim nieszczęściu, jakim jest pandemia

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 09:00
- To, co robią politycy opozycji w sprawie szczepień, jest nie tylko nieuczciwe wobec wyborców, ale również wobec państwa polskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec z PiS. Gościem audycji był też Paweł Poncyliusz z klubu KO.

Pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień, Michał Dworczyk odpowiedział na tweet Borysa Budki, szefa Platformy Obywatelskiej, w którym ten podaje, że "Największą przeszkodą w sprawnym szczepieniu Polaków jest rząd PiS" oraz że "2 miliony szczepionek zalegają w magazynach".

"462 900 - tyle szczepionek znajduje się obecnie w magazynie. To zabezpieczenie drugiej dawki dla pacjentów z całej Polski" - odpowiedział Michał Dworczyk.

"Spotkania u prezydenta"

Jan Mosiński.jpg
"W walce z COVID-19 - polityka na bok". Apel Jana Mosińskiego do opozycji

Paweł Poncyliusz z klubu KO, gość PR24 powiedział, że nie ma wątpliwości, iż Polacy oczekują od polityków, aby wszystko było w porządku. - Będziemy więc mieli tysiące przypadków, gdy szczepienia Polaków odbywać się będą tak jak powinny, czyli bezpiecznie i blisko miejsca zamieszkania, ale będziemy mieć i takie przypadki, zwłaszcza na wsiach, gdzie nie wszystko pójdzie sprawnie - zauważył.

Dodał, że byłoby dobrze, gdyby prezydent Andrzej Duda zapraszał na spotkania i debaty w formacie z opozycją. - Wtedy też może emocje byłyby bardziej stonowane. Dziś debata odbywa się albo w mediach, albo poprzez różne konferencje prasowe lub komentarze do artykułów prasowych - mówił Paweł Poncyliusz.

"Reakcja na program szczepień jest pozytywna"

Krzysztof Lipiec z PiS podkreślił z kolei, że "to rzecz tragiczna, kiedy politycy żerują na ludzkim nieszczęściu, a takim jest pandemia". To, co robią politycy opozycji, jest jego zdaniem nie tylko nieuczciwe wobec wyborców, ale również wobec państwa polskiego.

- W magazynach są szczepionki, które oczekują na już zaszczepionych pierwszą dawką. To duże przedsięwzięcie logistyczne i w moim przekonaniu reakcja na program szczepień jest zdecydowanie pozytywna - mówił Krzysztof Lipiec.


Posłuchaj
22:01 PR24_mp3 2021_04_15-08-06-03.mp3 K. Lipiec (PiS) i P. Poncyliusz (KO) o szczepieniach ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Krzysztof Lipiec (PiS), Paweł Poncyliusz (KO)

Data emisji: 15.04.2021

Godzina: 08:06 

Czytaj także

"Jeśli liczba zakażonych będzie rosnąć, możliwy jest głębszy lockdown". Tomasz Latos o pandemii

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 09:17
- Opozycja powinna wytykać błędy, ale powinna przede wszystkim wspierać rząd po to, by w sytuacji pandemii jak najmniej ludzi chorowało i umierało - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos z PiS. Gościem audycji był też Przemysław Koperski z SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Libura: trzeba pokazać skuteczność masowych programów szczepień w innych krajach

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 12:14
- Bezpieczeństwo masowych szczepień będzie zależało od jakości procedur i narzędzi do ich kontroli - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
rozwiń zwiń