X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"W walce z COVID-19 - polityka na bok". Apel Jana Mosińskiego do opozycji

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 08:30
- Zwracam się z prośbą do opozycji, by walce z koronawirusem odstawić politykę na bok, nie krytykować rządu tylko dlatego, że jest okazja, by zwołać konferencję prasową i coś powiedzieć. W walce z pandemią warto byłoby przyjąć zasadę "wszystkie ręce na pokład". Myślę, że tego Polacy od nas oczekują - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Jan Mosiński (PiS). Gościem "Dwóch stron" była również poseł Lewicy Wanda Nowicka. 

W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce na jutro prezydent Andrzej Duda zwołał Radę Gabinetową. Jak poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, posiedzenie odbędzie się w formie zdalnej.

Kraska_waldemar_ok.jpg
Wiceminister zdrowia: przed nami kilka tygodni ciężkiej walki z COVID-19

- Andrzej Duda, zamiast zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego, zwołuje Radę Gabinetową, co tak naprawdę oznacza, że spotka się sam ze sobą, co najwyżej z własnym ugrupowaniem. To nie budzi zaufania - powiedziała poseł Lewicy. 

- Myślę, że nie ma podstaw do tego, by pan prezydent zwoływał Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Zwołuje Radę Gabinetową, żeby zapoznać się ze stanem prac, narodowym planem szczepień, spojrzeć na skuteczność działań rządu w walce z koronawirusem - zaznaczył Jan Mosiński. 

Wanda Nowicka dodała, że jej ugrupowanie jest pomijane w walce z koronawirusem. - Lewica bardzo chce się angażować w walkę z koronawirusem, składamy wiele pomysłów i staramy się wspierać rząd, ale co z tego, jeśli nasze pomysły, chęć zaangażowania, nie są brane pod uwagę - oceniła.

- Wprowadzenie szczepień populacyjnych przyśpieszy akcję szczepień, do końca czerwca chcemy wyszczepić 20 mln Polaków, a do końca sierpnia, wszystkich, którzy na szczepienie się zgłoszą - podkreślił poseł PiS.

Posłuchaj
20:48 PR24_mp3 2021_04_09-08-07-06.mp3 Posłowie o roli polityki w walce z pandemią ("Dwie strony") 

Jak dodała poseł Nowicka, zdecydowanie więcej jest do zrobienia przez rząd, jeśli chodzi o rzetelną informację w sprawie szczepień. - Ludzie spotykają się z chaosem informacyjnym, np. jeśli chodzi o szczepionkę AstraZeneca. Rząd może zrobić znaczenie więcej, żeby przekonać ludzi, że trzeba korzystać z każdej szczepionki, że zagrożenie, skutki uboczne tej szczepionki są rzadkie i minimalne, a korzyści z jej przyjęcia - znacznie większe.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Dwie strony"

ProwadzącyAdrian Klarenbach

GościeWanda Nowicka (Lewica), Jan Mosiński (PiS)

Data emisji: 09.04.2021

Godzina: 08.07


kmp

Czytaj także

Co dalej z obostrzeniami? Poseł PiS: są konieczne, obecna sytuacja epidemiczna tego wymaga

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 08:30
- Sądzę, że obostrzenia są konieczne, bo widzimy, że z dnia na dzień przybywa nam chorych. Wczorajsza liczba, blisko 30 tysięcy zakażeń, przeraża - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska z PiS. Gościem audycji był także poseł PSL, Paweł Bejda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodowy Program Szczepień. Maria Koc: jesteśmy chwaleni na arenie międzynarodowej

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 08:30
- Narodowy Program Szczepień działa. Wiemy, że jest to dobry program, który był chwalony przez samą przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen. Ta właśnie pani polityk przedstawiała Polskę i polski system szczepień jako przykład tego, jak dobrze można taki system zorganizować - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Koc z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem "Dwóch stron" był również Bogdan Zdrojewski (Koalicja Obywatelska - PO).
rozwiń zwiń