X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Narodowy Program Szczepień. Maria Koc: jesteśmy chwaleni na arenie międzynarodowej

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 08:30
- Narodowy Program Szczepień działa. Wiemy, że jest to dobry program, który był chwalony przez samą przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen. Ta właśnie pani polityk przedstawiała Polskę i polski system szczepień jako przykład tego, jak dobrze można taki system zorganizować - powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Koc z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem "Dwóch stron" był również Bogdan Zdrojewski (Koalicja Obywatelska - PO).

Minister Michał Dworczyk - odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień - powiedział, że obecnie głównym celem jest przyspieszenie procesu szczepień dla osób powyżej 60. roku życia. Będzie to możliwe dzięki zwiększeniu dostaw szczepionek. W najbliższych dwóch tygodniach do Polski ma trafić ponad 2 mln dawek.

Według Bogdana Zdrojewskiego rząd nie radzi sobie w walce z pandemią. - Wszystko szwankuje. Nic nie odbywa się według logiki, harmonogramu. Rząd działa bez planu - dodał. 

Michał Dworczyk 1200.jpg
Szef KPRM: dziś po spotkaniu zespołu zarządzania kryzysowego decyzje odnośnie obostrzeń

Polityk KO wskazał również na pewne zamieszanie dotyczące informacji o koronawirusie. - Dwie konferencje tego samego dnia Michała Dworczyka zupełnie się wykluczają. Na jednej pan Dworczyk mówi co innego, na drugiej co innego, m.in. jeśli chodzi o sytuację w Rzeszowie ze szczepieniami. To jest totalny chaos - ocenił. 

"Ogromna akcja logistyczna"

Do sytuacji związanej z zapisami na szczepienia na antenie PR24 odniosła się także senator PiS Maria Koc

- Osoby, które mają poniżej 50 lat, dostaną terminy majowe, a seniorzy powyżej 60. roku życia będą szczepieni w kwietniu, w pierwszych wolnych terminach. Chaos w zapisie na szczepienia to błąd, który nie powinien wystąpić - powiedziała. 

- Zaszczepienie 30 mln Polaków to ogromna akcja logistyczna. Jej krytyka powinna być sprawiedliwa. To, co mówi opozycja, jest niesprawiedliwe. Tym samym odbiera ona sobie wiarygodność - zaznaczyła Maria Koc. 

Krytyka rządu

- Pamiętam wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił, że nie ma już pandemii, nie ma czego się bać, że można zapomnieć i zamknąć ten etap. Tak działa odpowiedzialny rząd? - pytał Bogdan Zdrojewski. 

Posłuchaj
23:37 PR24_mp3 2021_04_07-08-06-25.mp3 Politycy o narodowej strategii walki z pandemią ("Dwie strony")

- Generalnie zarzucam rządowi Mateusza Morawieckiego brak konsekwencji, brak logiki, brak odpowiedzialności, brak harmonogramu i planu, działanie reaktywne w walce z pandemią koronawiursa - wyliczał Bogdan Zdrojewski. 

Jak podkreślił senator KO, nie wszystko jest fatalnie zarządzane. - Nie byłem krytykiem budowy szpitali tymczasowych. To był dobry ruch. Jednak koszty realizacji tego projektu przerosły moje najśmielsze oczekiwania - dodał. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Dwie strony"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Goście: Maria Koc (PiS), Bogdan Zdrojewski (KO-PO)

Data emisji: 07.04.2021

Godzina: 08.06


kmp

Czytaj także

Minister zdrowia o konferencji PO: manipulacje, wymyślanie nowych, nieistniejących problemów

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 16:30
- Z jednej strony mamy intensywną pracę struktur rządowych i wojewodów, a z drugiej strony mamy manipulacje, wymyślanie nowych, nieistniejących problemów przez posłów PO - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prosiłbym o wstrzymanie i stonowanie przy ocenach". Niedzielski odpowiada Arłukowiczowi

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 18:20
- Prosiłbym o pewne wstrzymanie i stonowanie przy ocenach przez byłego ministra zdrowia, którego dorobek wystarczy sprawdzić w internecie, obecnego ministra mierzącego się z zupełnie innymi problemami - powiedział Adam Niedzielski, komentując wypowiedź Bartosza Arłukowicza, że "dziś Polska jest liderem pod względem liczby zgonów w Europie i na świecie, a także liczby zakażeń koronawirusem i jednocześnie jest na końcu listy pod względem liczby testowanych osób".
rozwiń zwiń