X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Należy korzystać ze wszystkich bezpiecznych preparatów". Lisiecki o rosyjskiej szczepionce na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 09:14
- Jeżeli dana szczepionka jest dobra i została sprawdzona, powinna zostać wykorzystana niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzi - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki z PiS. Gościem audycji był też Marek Balt z Lewicy.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiali zdalnie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat możliwej współpracy w sprawie szczepionek. Wyrazili zainteresowanie rosyjską szczepionką Sputnik V. Do tego tematu odnieśli się goście PR24.

Paweł Lisiecki z PiS powiedział, iż należy korzystać ze wszystkich dostępnych szczepionek przeciw COVID-19, które są bezpieczne i zostały przebadane, niezależnie od tego kto je wyprodukował.

Globalna walka z wirusem

1200_Dworczyk_TT.png
Dworczyk: e-rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 została wznowiona

- Z wirusem walczmy globalnie, Polska, Francja i Niemcy mają tego samego przecież przeciwnika. Kiedy przygotowywaliśmy się do szczepień, niektóre media wskazywały jednak, że może tak być, iż rząd będzie chciał skorzystać z rosyjskich szczepionek, w związku z czym one z nich nie skorzystają. Ciekaw jestem, co teraz powiedzą dziennikarze w Polsce, kiedy okazało się, że z rosyjskiej szczepionki chcą skorzystać Niemcy - pytał Paweł Lisiecki.

Marek Balt z Lewicy stwierdził, że w Europie brakuje szczepionek i dobrze będzie przetestować wszystkie możliwości. - Ja osobiści słyszałem o rosyjskiej szczepionce, że to bardzo nowoczesny preparat, atakuje wirusa na różne sposoby, co może dawać gwarancję, iż nawet jeśli będzie on mutował, zaistnieje gwarancja bezpieczeństwa - powiedział.

Dopuszczenie Sputnika V

Europejska Agencja Leków sprawdza wniosek o dopuszczenie Sputnika V w Unii Europejskiej. W kwietniu do Rosji udadzą się eksperci EMA, którzy na miejscu ocenią produkcję i sposób przechowywania szczepionki. Rosyjski koncern farmaceutyczny R-Pharm chce od czerwca albo lipca produkować szczepionkę Sputnik V w Illertissen w Bawarii.

Marek Balt dodał, że Polska powinna skorzystać z najskuteczniejszych szczepionek i udostępnić je obywatelom. - W czasach zimnej wojny Związek Radziecki miał bardzo dobrze rozwiniętą gałąź obronną, która odpowiadała za broń biologiczną - zauważył.

- Ja bym nie lekceważył potencjału Rosji, jeśli chodzi o przeciwdziałanie wirusom czy chorobom, a sama szczepionka przeciw COVID-19 została zrobiona szybciej niż szczepionki zachodnie - zauważył polityk Lewicy.


Posłuchaj
22:02 PR24_mp3 2021_04_02-08-06-13.mp3 P. Lisiecki (PiS) i M. Balt (Lewica) o szczepionce Sputnik ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Goście: Paweł Lisiecki (PiS) i Marek Balt (Lewica)

Data emisji: 02.04.2021

Godzina: 08.06 

Czytaj także

Marcin Wikło o obostrzeniach w związku z COVID-19: jestem zwolennikiem dociśnięcia lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 19:27
- Jeżeli obostrzenia nie będą dolegliwe, to po prostu nie zadziałają - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło z "Sieci". Gościem "Debaty Dnia" był także Adam Buła z "Polska Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z COVID-19. Dr Artur Zaczyński: liczby na Wyspach świadczą o efekcie szczepień

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 07:39
- Liczba zgonów i zachorowań w Wielkiej Brytanii świadczy o efekcie szczepionek. Nie można nie wierzyć medycynie i wierzyć fake newsom. To szczepionki uratowały nas od wielu chorób. W Polsce także widać efekty szczepień na COVID-19 - powiedział o skuteczności szczepień dr n. med. Artur Zaczyński, dyrektor Szpitala Narodowego w Warszawie.
rozwiń zwiń