X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kazimierz Smoliński: temperatura sporu politycznego jest w Polsce bardzo wysoka

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 08:30
- Temperatura sporu politycznego jest bardzo wysoka. Jako politycy powinniśmy się uderzyć we własne piersi. Myślę, że ja i poseł Marcin Kulasek jesteśmy przykładami polityków, którzy raczej nie podnoszą tej temperatury. Nasze wypowiedzi są wyważone i racjonalne - podkreślił w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński, poseł PiS. Gościem audycji był także Marcin Kulasek z Lewicy.

Robert Lewandowski oficjalnie odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Kapitan kadry odebrał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Nie milkną hejterskie komentarze wymierzone w piłkarza.

jedynka radosław fogiel 1200.jpg
Fogiel o propozycjach PO: próba jeszcze większego upolitycznienia pandemii

- Tak podzielonego społeczeństwa, jak mamy w tej chwili, nie mieliśmy od czasów Okrągłego Stołu i tych czasów wcześniejszych. Takie są fakty, z którymi trzeba się zmierzyć. Uderzamy się we własną pierś jako politycy - powiedział Marcin Kulasek, poseł Lewicy.

- Niestety to też jest wywołane tym, co dzieje się na górze, między nami. Trzeba próbować zmienić tę sytuację, ale przy obecnym sporze i jego temperaturze będzie to na pewno trudne - dodał polityk Lewicy.

Jak zaznaczył Kulasek, by zmieniała się sytuacja i nastroje w społeczeństwie musi wrócić kulturalna debata do polityki.

- Mieliśmy kilka sytuacji, w których zapominaliśmy o sporach. Choćby ta związana z katastrofą smoleńską. Wtedy wszyscy politycy mówili jednym głosem, ale to trwało bardzo krótko. Trzeba zakopywać te wykopane rowy. Będziemy się starać, by ten podział rzeczywiście zniknął - deklarował Kulasek.

- Często w sporze politycznym zapomina się o merytoryce, a wchodzimy bardziej w emocje. Dodatkowo są one podgrzewane przez media, które często nie mają żadnych hamulców, żeby tylko mieć większą oglądalność, poczytność - ocenił Kazimierz Smoliński.

- Lewica jest jednym z takich klubów, które najbardziej merytorycznie podchodzi do wielu zagadnień, choćby dotyczących koronawirusa - ocenił poseł Smoliński.

Posłuchaj
20:54 PR24_mp3 2021_03_29-08-06-56.mp3 Posłowie o podziałach w społeczeństwie ("Dwie strony")


- Jako konstruktywna opozycja zawsze chcieliśmy wspierać rząd w dobrych działaniach. Na zaproszenie premiera Mateusza Morawieckiego uczestniczyliśmy we wszystkich spotkaniach. Większość propozycji opozycji rząd przyjmuje, ale nie stosuje - podkreślił polityk Lewicy.


Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Dwie strony"

ProwadzącyMirosław Skowron

Goście: Marcin Kulasek (Lewica), Kazimierze Smoliński (PiS)

Data emisji: 29.03.2021

Godzina: 08.06


kmp

Czytaj także

"Prosiłbym o wstrzymanie i stonowanie przy ocenach". Niedzielski odpowiada Arłukowiczowi

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 18:20
- Prosiłbym o pewne wstrzymanie i stonowanie przy ocenach przez byłego ministra zdrowia, którego dorobek wystarczy sprawdzić w internecie, obecnego ministra mierzącego się z zupełnie innymi problemami - powiedział Adam Niedzielski, komentując wypowiedź Bartosza Arłukowicza, że "dziś Polska jest liderem pod względem liczby zgonów w Europie i na świecie, a także liczby zakażeń koronawirusem i jednocześnie jest na końcu listy pod względem liczby testowanych osób".
rozwiń zwiń