X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Telus: otwarcie sklepów w niedzielę na czas pandemii to zły pomysł

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 09:15
- Często było tak, że ludzie szli do sklepów w niedzielę, żeby zabić czas i tyle. Dlatego nie zgadzam się na handel w niedzielę - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Telus z PiS. Gościem audycji była też Urszula Nowogórska z PSL-Koalicji Polskiej, która z kolei opowiedziała się za otwarciem sklepów w niedzielę.
Robert Telus
Robert TelusFoto: PR24/DB

Goście PR24 odnieśli się do pomysłu pracy w niedzielę. Urszula Nowogórska z PSL-Koalicji Polskiej powiedziała, że rozproszenie i rozłożenie sprzedaży na siedem dni tygodnia mogłoby być dobre w czasie pandemii koronawirusa.

- Mówię oczywiście tylko o czasie pandemii. Wszystkie bowiem środki i siły powinny być skupione na służbie zdrowia i na rozwiązaniach społecznych, które ograniczą rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wszystko to powinno odbywać się też ponad podziałami politycznymi - mówiła.

"Biuro poselskie otwarte?"

Odnosząc się do pytania na temat tego, czy biura poselskie też powinny być otwarte w niedzielę, Urszula Nowogórska powiedziała, że "jeśli jest taka potrzeba, to jej biuro jest otwarte".


pap szpital Stadion Narodowy koronawirus 1200.jpg
"Jest ciężko, mamy bardzo dużo chorych". Rozmowa z lekarzem ze szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym

- W sobotę i w niedzielę pracują ludzie w różnych zawodach. Jeśli niedziela ma być dniem dla rodziny, to ja mam propozycję, by wszystkie konferencje i narady organizować tylko od poniedziałku do piątku. Apeluję tu do wszystkich, którzy tworzą życie społeczne - mówiła Urszula Nowogórska i dodała, że postuluje by, tak jak lekarze, kasjerki w sklepach także zostały zaszczepione w pierwszej kolejności.

Robert Telus z PiS dodał, że jest zwolennikiem wolnej niedzieli i jak zaznaczył, ma na myśli nie tylko rodzinę, która według niego tego dnia powinna być razem, ale też pracowników np. kasjerki w sklepach. - Otwarcie sklepów w niedzielę na czas pandemii to zły pomysł - stwierdził.

"Rozmawiać o szczepieniu kasjerek"

- One są najbardziej narażone w handlu na zarażenie się koronawirusem, więc uważam, że trzeba o tym rozmawiać. Często było jednak tak, że ludzie szli do sklepów w niedzielę, żeby zabić czas i tyle. Dlatego nie zgadzam się na handel w niedzielę - powiedział.

Odnosząc się szczegółowo do pomysłu na temat tego, by kasjerki w sklepach zostały zaszczepione na równi ze służbą zdrowia, Robert Telus powiedział, że to dobry pomysł i trzeba o nim rozmawiać w gronie decydentów.


Posłuchaj
22:11 PR24_mp3 2021_03_19-08-06-34.mp3 U. Nowogórska (PSL-Koalicja Polska) i R. Telus (PiS) o bezpiecznym handlu ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Goście: Urszula Nowogórska (PSL-Koalicja Polska), Robert Telus (PiS) 

Data emisji: 19.03.2021

Godzina: 08:06 


Czytaj także

Paszporty szczepionkowe. Maria Libura: dylemat między swobodą a racjami zdrowia publicznego

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 15:30
- Paszporty szczepionkowe budzą wiele wątpliwości dotyczących wolności przemieszczania się, ale z drugiej strony mamy racje zdrowia publicznego. Zaraz po raz kolejny staniemy na granicy wydolności służby zdrowia - oceniła w Polskim Radiu 24 pomysły na wprowadzenie takiego rozwiązania Maria Libura, ekspert ds. zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gra interesów". Prof. Jabłoński o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneki

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 11:56
- Gdy przyjrzymy się mapie państw, które jako pierwsze zawiesiły stosowanie tej szczepionki ze względu na skutki uboczne, to wydaje się, że tam toczy się gra firm, np. francuskich, lokalnych, które chcą wejść na rynek i to one chcą na tym rynku zarobić. W tle jest jeszcze szczepionka chińska, szczepionka rosyjska - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński o zawieszeniu szczepień preparatem firmy AstraZeneca przez część państw.
rozwiń zwiń