X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Gospodarka w czasie pandemii. Kazimierz Smoliński: najważniejsze, by utrzymać miejsca pracy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 09:00
- Myślę, że rząd, a szczególnie przedsiębiorcy bardzo dobrze dają sobie radę ze skutkami obostrzeń. Opozycja już w ubiegłym roku wieszczyła, że będzie dramat, bezrobocie największe na świecie czy w Europie. A mamy jedno z najniższych w Europie. To jest najważniejsze, by ludzie mieli pracę. Dlatego wydaliśmy już ponad 170 mld złotych, by te miejsca pracy utrzymać. Wiemy, że to jest najważniejsze. Łatwiej jest utrzymać takie miejsca, niż zlikwidować, a potem je odtwarzać, bo to są już dużo większe środki - powiedział w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński, poseł PiS. Gościem audycji był także Jacek Protasiewicz z Koalicji Polskiej.
Audio
  • Posłowie o sytuacji polskiej gospodarki ("Dwie strony")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/polya_olya

Zgodnie z zapowiedziami rządu dotychczasowe obostrzenia w gospodarce zostaną utrzymane do końca stycznia.

wypij 1200.jpg
"Będziemy musieli szukać form wsparcia". Michał Wypij o pomocy dla przedsiębiorców

- Jestem przekonany, że przy całej powadze sprawy szczepień jednak to los przedsiębiorców będzie problemem numer 1 w tym roku. Do mnie jako do posła i do naszej formacji docierają masowo informacje od małych i średnich przedsiębiorców z coraz większej gamy branż, że luty albo marzec to jest koniec wytrzymałości finansowej. Grozi nam fala bankructw. Wystarczy się przejechać po miastach i po małych miejscowościach, ile lokali wystawionych jest na sprzedaż albo całkowicie zamkniętych. A za chwilę, po tym sezonie turystycznym, w tej samej sytuacji możemy spotkać pensjonaty, hoteliki w popularnych miejscowościach górskich. Tu właściwej odpowiedzi ze strony rządu nie ma. (...) Nie tylko branża turystyczna, ale gastronomiczna i wszelkiego rodzaju usługi, które są podstawą funkcjonowania polskiej gospodarki są zagrożone - ocenił Jacek Protasiewicz. 

Protasiewicz podkreślił pomoc unijną w walce ze skutkami pandemii. - (...) W stosunku do polskiego rządu i jego wniosków, w zasadzie natychmiast UE udzielała zgody na różnego rodzaju wsparcie w postaci tarcz czy dofinansowania Polskich Linii Lotniczych itd. Natomiast teraz wyrównuje to funduszami spójności - zaznaczył.     

Polski rząd nie zostawia przedsiębiorców bez pomocy. - Pakiet, który uruchamiamy, jest nie tylko dla gmin. Dla nich to miliard złotych, a dla przedsiębiorców 13 mld, mikro małych i średnich. Myślę, że przedsiębiorcy muszą zrozumieć, że nie wymyślimy specjalnych rozwiązań dla Polski, które miałyby w jakiś sposób gnębić czy ograniczać naszych przedsiębiorców. One są w całej Europie. Niemcy do końca stycznia wprowadzili lockdown. Natomiast inne kraje sąsiednie na dłużej. Żeby uniknąć trzeciej fali, musimy je wprowadzać. Zdrowie i życie obywateli jest najważniejsze. Prośba o cierpliwość dla przedsiębiorców, żeby jednak do końca stycznia z tym wytrzymali - apelował poseł Smoliński.

Jak zauważył polityk Prawa i Sprawiedliwości, wiele zależy od polityki unijnej. - Problem w tym, że środki unijne prawdopodobnie najwcześniej w drugiej połowie roku zostaną uruchomione. Tutaj podejście Unii, które się zmienia, moim zdaniem jest niebezpieczne dlatego, że przy tej początkowej sytuacji, kiedy byliśmy na równych prawach, nie było tak, że od ręki załatwiano nam zgody, nieraz czekaliśmy tygodniami czy negocjowaliśmy z UE. W tej chwili, kiedy Niemcy i Francuzi widzą, że ich gospodarka jest zagrożona, zmieniają reguły gry. Każdy może robić, co chce. Oni są bogatsi, będą mogli te środki wydawać na gospodarkę w sposób nieograniczony. To jest niebezpieczne, że ta solidarność nie tylko w zakresie szczepień, ale i gospodarki zaczyna być łamana przez Unię - podsumował gość audycji.  

 


 

Posłuchaj
20:35 _PR24_AAC 2021_01_14-08-08-58.mp3 Posłowie o sytuacji polskiej gospodarki ("Dwie strony")

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadził: Stanisław Janecki 

Goście: Kazimierz Smoliński (PiS), Jacek Protasiewicz (Koalicja Polska)

Data emisji: 14.01.2021

Godz. emisji: 08.06

kmp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olga Semeniuk: dzięki tarczom antykryzysowym udało się ochronić miejsca pracy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 07:50
- W skali ogólnej, gdzie monitorujemy sytuację, jeżeli chodzi o poziom bezrobocia w naszym kraju, wydaje się, że dzięki odpowiednim narzędziom trafiliśmy w punkt, jeśli chodzi o ochronę miejsc pracy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Protest może się rozszerzać". Jakub Jałowiczor o akcji zapowiadanej przez Góralskie Veto

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 13:55
- Rząd podchodzi do sprawy poważnie, pomysł dofinansowania dla gmin na terenach górskich o tym świadczy - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor, komentując zapowiedzi otwierania przedsiębiorstw z branży turystycznej na terenie Podhala.
rozwiń zwiń