X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Sachajko: powinniśmy wypowiedzieć konwencję stambulską

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 09:00
 - Konwencja stambulska niestety jest tak napisana, jak wiele aktów unijnych. Powiedzmy, że jest dziesięć regulacji, dziewięć z nich jest dobrych, a jedna jest zła. Czy powinniśmy to poprzeć? Czy jest coś takiego jak mniejsze zło? Czy w ogóle nie możemy tego poprzeć? - pytał w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko z Kukiz'15. Gościem programu był również poseł Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Posłowie o konwencji stambulskiej ("Dwie strony")
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz15
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15Foto: PR24

Do Sejmu trafił projekt ustawy przygotowany przez Ordo Iuris, o wypowiedzeniu konwencji stambulskiej. 

twitter sejm free 1200.jpg
Sejm uchwalił ustawę o zmianie zakresu obowiązywania konwencji stambulskiej

- Jeżeli konwencja zaburza funkcjonowanie rodziny, a właściwie ją wyklucza, zapomina o tradycji, o tym, że to rodzice są odpowiedzialni za swoje dzieci, a nie jakieś magiczne instytucje, to jest na tyle niebezpieczne dla naszego państwa, że powinniśmy ją wypowiedzieć - powiedział Jarosław Sachajko.     

Jak podkreślił poseł Kukiz'15, w naszym kraju nie potrzeba tej konwencji. - W Polsce Polki nie są dyskryminowane. Jeżeli porównamy sytuację kobiet w innych krajach, gdzie mamy mnóstwo napaści i gwałtów na kobietach, jeżeli porównamy pensje w Polsce i Europie Zachodniej, to w Polsce zarobki kobiet są najbardziej zbliżone do zarobków mężczyzn. W Anglii, w Wielkiej Brytanii mamy do czynienia z obrzezaniem kobiet. I tam ta konwencja nie działa. Nie straszmy Polaków i nie mówmy, że wypowiedzenie konwencji stambulskiej będzie czymś tragicznym. Bo tak nie będzie. Mamy swoje korzenie, o które walczyliśmy, tylu Polaków zginęło, by Polska była w takim kształcie, w jakim jest - wskazał.

 - Buduje złe standardy, ona mówi o uczeniu dzieci swojej seksualności od przedszkola. W Wlk. Brytanii, jak pokazują badania, dochodzi do molestowania przez młodzież dzieci - dodał Sachajko.

Z kolei Tomasz Latos odniósł się do trybu ustawodawczego. - Jeżeli chodzi o skierowanie do dalszych prac projektu obywatelskiego, to generalnie, co do zasady, przyjęliśmy rozwiązanie już w kampanii wyborczej, że projekty te są dalej procedowane. To, że one później są odrzucane albo przyjmowane, to jest już zupełnie inna sprawa. Zakładam, że będzie on skierowany do dalszych prac komisji, niezależnie od poglądów posłów PiS. 

Poseł zaznaczył, że konwencja nie wpływa w żaden sposób na funkcjonowanie państwa i społeczeństwa. - To, czy jest konwencja, czy jej nie ma, to pewne zasady w Polsce obowiązują, również umocowane w konstytucji. Kwestia rodziny, jej praw, to obowiązuje. Z tytułu konwencji nikt ani w Polsce, ani gdzie indziej nie zmieniał konstytucji czy praw dotyczących zawierania związków jednopłciowych bądź adopcji dzieci przez takie pary. Pilnujmy swojego prawa w Polsce - podsumował Latos. 


Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
22:35 _PR24_AAC 2020_12_30-08-06-34.mp3 Posłowie o konwencji stambulskiej ("Dwie strony")

 

Audycja: "Dwie strony"

Prowadziła: Eliza Olczyk

Goście: Jarosław Sachajko (Kukiz'15), Tomasz Latos (PiS) 

Data emisji: 30.12.2020

Godz. emisji: 08.06

kmp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sprawa konwencji stambulskiej w Sejmie. Rząd nie chce wypowiedzenia umowy, zmieni zastrzeżenia

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 14:00
W Sejmie początek prac nad zmianą zakresu obowiązywania konwencji stambulskiej. W projekcie ustawy rząd chce zmodyfikować dwa zastrzeżenia do międzynarodowego dokumentu, wycofać się z jednego i podtrzymać również jedno. Rząd podkreśla, że nie są prowadzone prace nad wypowiedzeniem umowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tak dla rodziny, nie dla gender". Projekt Ordo Iuris ws. konwencji stambulskiej w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 16:04
- Do parlamentu trafił w poniedziałek projekt ustawy w sprawie wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej, pod którym złożono 150 tys. podpisów - powiedziała Karolina Pawłowska z Instytutu Ordo Iuris.
rozwiń zwiń