X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Protesty Strajku Kobiet. Robert Telus: zgasną tak jak KOD, to tylko awanturnictwo

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 08:46
- Jeżeli są protesty przeciwko rządowi i wszystkiemu, co się rusza, co rząd ustali, to wiadomo, że to zgaśnie. Jest to tylko awanturnictwo - powiedział poseł PiS Robert Telus. Odniósł się tym samym m.in. do protestów organizowanych przez Martę Lempart. Gościem "Dwóch stron" był także Radosław Lubczyk z Koalicji Polskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Lena Ivanova

Mijający rok upłynął między innymi pod znakiem ulicznych protestów. Jednym z największych był tzw. Strajk Kobiet. Powstał on na skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z ustawą zasadniczą zapisu o dopuszczalności tzw. aborcji eugenicznej. Protesty odbywały się mimo panującej pandemii i zakazu zgromadzeń. Jak mówią organizatorzy tego ruchu, planowane są dalsze tego typu akcje.

"Awanturnictwo"

kolarz 1200.jpg
Polska w cieniu pandemii. Podsumowanie krajowych wydarzeń 2020 roku

Zdaniem Roberta Telusa protesty, zwłaszcza te z końca tego roku, szybko się skończą. - Protesty na ulicach szybko zgasną, tak jak zgasł KOD. Był moment, że nawet Boże Narodzenie spędzali na ulicach, protestowali, a później to zgasło. Jeżeli są protesty przeciwko rządowi i wszystkiemu, co się rusza, co rząd ustali, to wiadomo, że to zgaśnie. Jest to tylko awanturnictwo. To właśnie robi pani Lempart i jej podobni - powiedział polityk PiS.

Czytaj także:

Drugi z gości Polskiego Radia 24 - Radosław Lubczyk z Koalicji Polskiej uważa, że w protestach nie ma nic złego, jednak, jak sam zaznacza, w trakcie pandemii na ulicę by nie wyszedł. - Odnośnie do protestów mógłbym cytować wielu polityków PiS, którzy mówili, że należy protestować i sprzeciwiać się temu, co robi rząd, jeśli się komuś coś nie podoba. Ja w protestach nie widzę nic złego, każdy ma prawo do protestów i nikt nikogo nie namawia. Każdy ma swój rozum i wie, co dla niego jest bezpieczne, a co nie. Mnie mogą namawiać na protesty, ale w czasie pandemii na ulice nie wyjdę - powiedział poseł.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
21:20 _PR24_AAC 2020_12_29-08-09-04.mp3 Protesty w 2020 roku. Robert Telus: zgasną tak jak KOD, to tylko awanturnictwo ("Dwie strony")

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Robert Telus (PiS), Radosław Lubczyk (Koalicja Polska)

Data emisji: 29.12.2020

Godzina: 08:09 

dz

Czytaj także

"To będzie mocny temat kampanii wyborczej". Andrzej Halicki o dyskusji ws. dopuszczalności aborcji

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 08:55
- Nawet konserwatyści uważają, że te protesty są zasadne. W Parlamencie Europejskim nikt nie rozumie tego sposobu narzucania woli i karania, jaki zaproponował Trybunał Konstytucyjny i partia rządząca ustami swoich radykalnie wypowiadających się przedstawicieli - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty Strajku Kobiet podczas pasterek? Wikło: należy postawić tamę

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 17:52
- Strajk Kobiet zohydza sam siebie takimi poczynaniami. Z ubolewaniem stwierdzam, że włączają się w to także politycy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Wikło. Gościem Debaty dnia był także Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna"). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lempart powinna poinformować o zakażeniu koronawirusem. Nawet wyborcy KO krytykują aborcjonistkę

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 12:11
Zdaniem ogromnej większości Polaków Marta Lempart powinna poinformować opinię publiczną o zarażeniu się COVID-19 - wynika z sondażu pracowni Social Changes. Uważają tak zarówno wyborcy Zjednoczonej Prawicy, jak i Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń