X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Udało się obronić suwerenność". Poseł PiS o kompromisie na unijnym szczycie

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 09:26
- Polska podczas tych negocjacji uzyskała dobre warunki związane z przyznaniem środków finansowych - zapewniał w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był także Arkadiusz Iwaniak, poseł Lewicy.
Premier Mateusz Morawiecki i minister ds. Unii Europejskiej Konrad Szymański; zdjęcie ilustracyjne
Premier Mateusz Morawiecki i minister ds. Unii Europejskiej Konrad Szymański; zdjęcie ilustracyjneFoto: Krystian Maj/KPRM/Twitter/@PremierRP

- Udało się obronić suwerenność i to, co zostało wynegocjowane na lipcowym szczycie. Polska podczas tych negocjacji uzyskała dobre warunki związane z przyznaniem środków finansowych - przekonywał Paweł Lisiecki. Poseł PiS dodał, że kwestie warunkowości zaproponowane przez KE udało się obwarować pewnymi zasadami.


Posłuchaj
21:03 _PR24_AAC 2020_12_16-08-06-30.mp3 Posłowie o wynikach unijnego szczytu i Narodowym Programie Szczepień ("Dwie strony"/Polskie Radio 24)

Innego zdania był Arkadiusz Iwaniak, który powiedział, że "ostatecznie jest zadowolony". - Wygrała zjednoczona Unia Europejska, Polki i Polacy. Przegrał Jarosław Kaczyński, polski rząd i polska awanturniczość - ocenił poseł Lewicy.

Czytaj także:

Narodowy Program Szczepień

covid szczepionka free shutt 1200 .jpg
Ruszyły infolinia i strona internetowa poświęcone szczepieniom przeciw COVID-19

Goście audycji odnieśli się również do przyjętego przez rząd programu szczepień przeciwko koronawirusowi oraz wypowiedzi wiceministra aktywów państwowych Janusza Kowalskiego, który w jednej ze swoich wypowiedzi oznajmił, że nie przyjmie szczepionki.

- Każdy ma prawo do swojego zdania. Natomiast rząd powinien mówić jednym głosem, jeżeli chodzi o podejmowane przez rząd działania, w tym m.in. te związane z Narodowym Programem Szczepień - przyznał Lisiecki.

Iwaniak, odnosząc się do doniesień o dymisji Kowalskiego, ocenił, że wiceminister "nie powinien odejść dlatego, że ma inne zdanie". - Powinien odejść za swoją głupią wypowiedź na temat szczepień - dodał.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Goście: Arkadiusz Iwaniak (Lewica), Paweł Lisiecki (PiS)

Data emisji: 16.12.2020

Godzina emisji: 08.06

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

PE ma zatwierdzić pakiet budżetowy i mechanizm warunkowości, wobec którego Polska i Węgry były przeciw

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 11:55
Pakiet budżetowy i mechanizm warunkowości, uzgodnione na unijnym szczycie w ubiegłym tygodniu, czekają na zatwierdzenie w Parlamencie Europejskim. Głosowanie odbędzie się jutro. Wczoraj zgodę dały kraje członkowskie. Jednomyślnie zaakceptowały budżet Unii na lata 2021-2027 i fundusz odbudowy wraz z przepisami o zasobach własnych, natomiast mechanizm warunkowości został przyjęty przy sprzeciwie Polski i Węgier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porozumienie ws. budżetu UE. Polityk Lewicy: sztuką jest umiejętność zawierania kompromisów

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 08:28
- Cieszymy się z tego, że premier wycofał się z weta i będą środki finansowe na nową perspektywę - podsumował porozumienie ws. unijnego budżetu polityk Lewicy Bogusław Wontor.
rozwiń zwiń