X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Poseł PiS: Paweł Kukiz rozumie walkę o suwerenność Polski w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 10:00
- W świetle traktatów europejskich prawo do weta jest niepodważalne. Nie zgodzimy się na żadną regułę warunkowości. Nie oddamy naszej suwerenności - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Teresa Wargocka, która z posłem Dariuszem Klimczakiem (PSL) była gościem audycji "Dwie Strony".
Lider Kukiz15 Paweł Kukiz podczas wypowiedzi dla mediów po zakończeniu spotkania KP Koalicji Polskiej PSL-Kukiz15
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz podczas wypowiedzi dla mediów po zakończeniu spotkania KP Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15Foto: PAP/Mateusz Marek

Polska i Węgry sprzeciwiają się łączeniu wypłacania unijnych funduszy z praworządnością. Węgry, protestując w tej sprawie, zgłosiły weto do unijnego budżetu. O możliwości jego zastosowania mówią wyraźnie władze naszego kraju. Sprawa weta miała być też jednym z głównych powodów zakończenia współpracy PSL z Kukiz'15 w ramach Koalicji Polskiej.

Posłuchaj
22:13 _PR24_AAC 2020_11_27-08-06-38.mp3 Poseł PiS: Paweł Kukiz rozumie walkę o suwerenność Polski w Unii Europejskiej (Dwie Strony)

- Tym, co podzieliło Koalicję Polską, jest kwestia poparcia dla Mateusza Morawieckiego i weta Polski. PSL jest po stronie totalnej opozycji, a Paweł Kukiz rozumie walkę o suwerenność Polski w Unii Europejskiej - oceniła w Polskim Radiu 24 Teresa Wargocka z PiS.

kukiz1.jpg
"Polska musi dbać o podmiotowość w Unii, czasami trzeba grać twardo". Paweł Kukiz o sporze wokół budżetu UE

Co dalej z Kukiz'15?

Wg Wargockiej Kukiz'15 już przegrało swoją największą szansę, którą dostało od wyborców w 2015 roku. - Polityka jest dla poważnych formacji, zdeterminowanych do ciężkiej pracy i traktowania swoich wyborców na serio - mówiła.

Drugi gość Polskiego Radia 24 Dariusz Klimczak podkreślał, że Koalicja Polska powstała wcześniej niż porozumienie z Kukiz'15. - Jan Filip Libicki, Marek Biernacki i Unia Europejskich Demokratów to fundamenty naszej koalicji - tłumaczył.

- Wszystkie punkty, które uzgodniliśmy z Kukiz'15, wpisaliśmy do naszego programu: sędziowie pokoju, mieszana ordynacja wyborcza. Przygotowaliśmy też odpowiednie projekty ustaw - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Goście: Teresa Wargocka (PiS), Dariusz Klimczak (PSL)

Data emisji: 27.11.2020

Godzina emisji: 08.06

ks

Czytaj także

"Wszystko na to wskazuje". Mosiński o rozpadzie Koalicji Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 12:00
W czwartek o godzinie 17.00 ma się rozpocząć posiedzenie klubu Koalicji Polskiej (PSL-Kukiz’15). - Wszystko wskazuje na to, że koalicja się rozpadnie - mówi portalowi tvp.info Jan Mosiński, poseł PiS. Podkreśla, że Ludowcy od wyborów europejskich idą ramię w ramię z "tęczową i kawiorową lewicą", a politycy Pawła Kukiza są jednak "bardziej propolscy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Decyzja PSL jest absurdalna". Sachajko o wyjściu Kukiz'15 z Koalicji Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 08:08
- Sąd kapturowy w postaci rady naczelnej PSL zdecydował, że Kukiz'15 nie pasuje do Koalicji Polskiej. To znaczy, że koledzy z PSL nie zrozumieli naszych postulatów i naszej umowy - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będzie trudnym politykiem w każdej koalicji". Publicysta o Pawle Kukizie

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 09:30
- Znając Jarosława Kaczyńskiego, zastanowi się on dziesięć razy, zanim weźmie Pawła Kukiza do PiS. Będzie on trudnym politykiem w każdej koalicji i trudnym posłem w każdym klubie - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność"). Gośćmi audycji byli również Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") i Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny").
rozwiń zwiń