X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wsparcie dla kultury jest również wypracowywane". Strzeżek o pomocy rządu w związku z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 09:56
- Prace nad pomocą dla poszczególnych obszarów gospodarki dotkniętych obostrzeniami związanymi z COVID-19 trwają cały czas - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Strzeżek, szef gabinetu Jarosława Gowina. Gościem audycji była też Bożena Żelazowska z PSL-KP.
Audio
  • B. Żelazowska i J. Strzeżek o pomocy dla przedsiębiorców ("Dwie strony")
Jan Strzeżek
Jan StrzeżekFoto: PR24/RB

Zwolnienia z ZUS, świadczenia postojowe i jednorazowe pożyczki po pięć tysięcy złotych - to tylko niektóre rozwiązania, które zawiera tarcza branżowa uchwalona przez Sejm. Będzie mogło z niej skorzystać blisko 200 tysięcy firm, między z innymi z branży gastronomicznej, fitness, estradowej, fizjoterapeutycznej i turystycznej. Warunkiem przyznania wsparcia będzie co najmniej 40-procentowy spadek przychodów w listopadzie, względem tego samego miesiąca w ubiegłym roku.

"PSL-KP jest za przedsiębiorcami"

Bożena Żelazowska z koalicji PSL-KP powiedziała, że każdy, kto ponosi straty gospodarcze, powinien uzyskać wsparcie rządu, dlatego PSL-KP zaproponowała szereg poprawek do szóstej tarczy ustawy covidowej. Jak dodała, koalicja bardzo mocno opowiada się za przedsiębiorcami.

HOTEL_1.jpg
Pakiet pomocowy dla przedsiębiorców. Zobacz, kogo obejmie wsparcie i kiedy będzie dostępne

- Apelowaliśmy już wcześniej, by ci pominięci i nieobjęci pomocą, jak np. piloci wycieczek, również otrzymali pomoc. Mówimy tutaj o tym, że płacenie składek ZUS od pierwszego dnia kwarantanny powinno leżeć po stronie zakładu ubezpieczeń, a nie po stronie pracodawcy - zauważyła Bożena Żelazowska.

Podobnie, jak podkreśliła, pomocy nie otrzymała branża kulturalna, choć pieniądze dla niej są, ale do tej pory nie zostały wypłacone. - W tej branży pracuje ponad 300 tys. osób, do tego dochodzą inne umowy cywilno-prawne. Pytanie, jak długo będą trwały prace nad pomocą finansową dla tych branż - dodała polityk PSL-KP.

"160 miliardów złotych już rozdane"

Jan Strzeżek, szef gabinetu Jarosława Gowina z Porozumienia, przypomniał, że polski rząd już przeznaczył w ramach tarcz antykryzysowych 160 miliardów złotych, a kolejne będą uzupełnieniem tej sumy. Codzienne konsultacje z poszczególnymi branżami, jak zauważył, cały czas trwają.

- Wsparcie dla kultury jest również wypracowywane stąd wątpliwości poseł Bożeny Żelazowskiej są nieuzasadnione. Podobnie, jak spojrzymy na strukturę i dystrybucję pomocy ze względu na województwa w Polsce, to widać, że żadne z nich nie jest zapomniane - powiedział gość PR24.


Posłuchaj
20:17 PR24_MPLS 2020_11_23-08-06-41.mp3 B. Żelazowska i J. Strzeżek o pomocy dla przedsiębiorców ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Goście: Bożena Żelazowska (PSL-KP) i Jan Strzeżek (szef gabinetu Jarosława Gowina, Porozumienie)

Data emisji: 23.11.2020

Godzina: 08.06 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Roszkowski: koronawirus będzie miał wpływ na nasze życie przez lata

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 16:25
- Przez pandemię koronawirusa stracimy wszyscy i wszyscy będziemy za to płacić - wskazywał na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Roszkowski z Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Uwalniać sektory gospodarki nakładając obostrzenia sanitarne". Dr Artur Bartoszewicz o lockdownie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 13:30
- Przestrzeń do interwencji i pomocy finansowej przedsiębiorcom jeszcze jest, ale trzeba myśleć o tym, by otwierać sektory gospodarcze, zwiększając jednocześnie obostrzenia sanitarne z tym związane - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz ze Szkoły Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń