X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Użyto wszystkich metod, by wyprowadzić ludzi na ulice". Poseł Solidarnej Polski o protestach

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 09:17
- Lewica pokazała, jak ma ten protest wyglądać. Chodzi o to, żeby atakować miejsca pamięci, pomniki, kościoły - tak o manifestacjach związanych z orzeczeniem TK ws. aborcji mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Kałużny, poseł Solidarnej Polski. 
Protest przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego
Protest przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnegoFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Posłuchaj
22:38 [PR24]PR24 (mp3) 3 listopad 2020 08_06_28.mp3 Mariusz Kałużny i Gabriela Lenartowicz o protestach po orzeczeniu TK ("Dwie strony"/Polskie Radio 24) 

Od ponad tygodnia w całej Polsce trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji eugenicznej. 

Mariusz Błaszczak.jpg
Mariusz Błaszczak: opozycja igra ze zdrowiem i życiem Polaków

- Użyto wszystkich metod, by wyprowadzić ludzi na ulice. Lewica pokazała, jak ma ten protest wyglądać. Chodzi o to, żeby atakować miejsca pamięci, pomniki, kościoły - stwierdził w Polskim Radiu 24 Mariusz Kałużny, poseł Solidarnej Polski. 

- Większość ludzi wyszła z dobrymi intencjami, choć dziś ten protest wygląda inaczej, niż miało to miejsce na początku - dodał.

Czytaj także:

Sprawę skomentowała także Gabriela Lenartowicz, poseł Platformy Obywatelskiej. - To orzeczenie TK wkurzyło ludzi, a emocje podburzyło jeszcze bardziej wystąpienie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, który nawoływał do tworzenia bojówek. To jest skandaliczne - oceniła.

Spotkanie premiera z częścią opozycji

Politycy mówili również o spotkaniu premiera z przedstawicielami opozycji, na którym pojawili się jedynie eksperci oddelegowani przez Koalicję Polską (PSL-Kukiz'15) oraz przedstawiciele Konfederacji i PiS. W spotkaniu nie wzięły udziału Lewica i Platforma. Spotkanie dotyczyło sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. 

- Po stronie PO nie ma dobrych intencji, nie ma dialogu - powiedział Kałużny. 

- Niewiele z tych rozmów wyniknęło. Nie było bowiem żadnego konkretnego komunikatu. Usłyszeliśmy jedynie ze strony Konfederacji, która uczestniczyła w spotkaniu, jakoby w środę miałby być zarządzony lockdown - stwierdziła z kolei Gabriela Lenartowicz. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Dorota Kania

Goście: Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), Gabriela Lenartowicz (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 03.11.2020

Godzina: 08.08 

kad

Czytaj także

"Trudno jest dziś złapać społeczny puls". Dr Rydliński o sondażach preferencji politycznych

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 22:11
- W ostatnich dniach pojawił się szereg sondaży, które są mało sensowne. Przy tak dużym przesileniu politycznym badania preferencji partyjnych powinno się przeprowadzać po paru tygodniach od tych wydarzeń - powiedział dr Bartosz Rydliński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń