X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Takie działanie nie służy Polakom". Poseł Solidarnej Polski o przesunięciu głosowania ws. ustawy covidowej

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 09:14
- Polacy oczekują szybkiego podejmowania decyzji w zakresie walki z epidemią koronawirusa - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Solidarnej Polski Mariusz Gosek, odnosząc się do wtorkowego głosowania w Sejmie w sprawie przełożenia obrad nad ustawą covidową. Gościem audycji była także Gabriela Lenartowicz, poseł PO. 
Wtorkowe obrady Sejmu
Wtorkowe obrady SejmuFoto: PAP/Leszek Szymański

Sejm, który we wtorek, po godz. 10.00 rozpoczął nadzwyczajne posiedzenie, miał zająć się m.in. projektem PiS zakładającym zwolnienie personelu medycznego z odpowiedzialności karnej w czasie epidemii. Po rozpoczęciu posiedzenia na wniosek klubu KO Sejm zdecydował o odroczeniu obrad, które zostaną wznowione w środę o godz. 9.00. Posłowie we wtorek mieli też wysłuchać informacji premiera na temat stanu przygotowań państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem.

- Dla nas głosowanie nad przerwą, podczas gdy społeczeństwo polskie oczekuje bardzo szybkich i dynamicznych zmian w związku z rozwijającą się epidemią koronawirusa, było jakimś kuriozum - powiedział w Polskim Radiu 24 Mariusz Gosek. 

663 premier free.jpg
"By wygrać z koronawirusem, wszyscy musimy się zjednoczyć". Premier apeluje do marszałka Senatu

Jego zdaniem "obraz z sali plenarnej mówi wszystko". - Po głosowaniu nad przerwą sama opozycja była zdumiona. Bo opozycja głosuje te wnioski o przerwę tak pro forma, żeby zagłosować. Wnioski o przerwę są zawsze. Oni byli zdumieni, zdziwieni, zastanawiali się, co dalej - podkreślił poseł. 


Posłuchaj
22:12 _PR24_AAC 2020_10_21-08-06-11.mp3 Gabriela Lenartowicz i Mariusz Gosek o obradach Sejmu i koronawirusie (Dwie strony)

Według niego "pan marszałek Terlecki słusznie dał czas, zwołał Konwent Seniorów". - Liczyliśmy wszyscy na to, że opozycja pozwoli jednak procedować te ważne dla społeczeństwa polskiego ustawy. Niestety stało się inaczej - zaznaczył polityk. 

Jak dodał, "był kolejny wniosek pana marszałka Terleckiego, żeby dać kilka kolejnych godzin na to, żeby zapoznać się z ustawą". - Ona liczy 40 stron. Spokojnie można było się z nią zapoznać. Ja dostałem ustawę w tym samym czasie, jak wszyscy parlamentarzyści - powiedział Mariusz Gosek. 

Czytaj także:

W opinii Gabrieli Lenartowicz "determinacja wnioskodawców projektu ustawy nie była na tyle wysoka, żeby pojawili się na głosowaniu". - Nie głosowali w tak ważnej kwestii formalnej na początku obrad. To świadczy o tym, że zaangażowanie ze strony rządzących nie jest zbyt wielkie - skomentowała rozmówczyni PR24.

- Dobrze, że można było trochę czasu poświęcić na analizę projektu ustawy covidowej. Ale to jest i tak mało jak na standardy legislacyjne, zwłaszcza w tak poważnych kwestiach - podkreśliła.

Jej zdaniem "projekt ustawy covidowej budzi wiele zastrzeżeń". - Niczego nie rozwiązuje. To tylko półśrodki i to jeszcze z takimi niedoróbkami czy bublami prawnymi, które mogą spowodować generalnie negatywne konsekwencje - stwierdziła poseł PO.

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "Dwie strony"
Prowadząca: Eliza Olczyk 
Goście: Mariusz Gosek (Solidarna Polska), Gabriela Lenartowicz (PO)
Data emisji: 21.10.2020
Godzina emisji: 8.06

bartos

Czytaj także

Tomasz Latos o odroczeniu obrad Sejmu: porażka opozycji, porażka demokracji

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 18:08
- Opozycja nie chce nawet rozpatrywać własnych projektów, byle mieć chwilę radości z przegłosowania Zjednoczonej Prawicy - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Latos, poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia.
rozwiń zwiń