X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Konfederacja nie stoi ponad prawem". Rusecka o obowiązku zasłaniania nosa i ust

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 09:22
- Powinniśmy się stosować do zaleceń przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia i epidemiologów - podkreśliła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Urszula Rusecka. Gościem audycji "Dwie strony" był również poseł Konfederacji Artur Dziambor, który przyznał, że zakładanie maseczek to kwestia kultury osobistej.
Posłowie Konfederacji Janusz Korwin-Mikke i Robert Winnicki w Sejmie; zdjęcie ilustracyjne
Posłowie Konfederacji Janusz Korwin-Mikke i Robert Winnicki w Sejmie; zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

We wtorek po południu odbyła się wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z politykami opozycji poświęcona sytuacji związanej z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce.

Urszula Rusecka oceniła, że "każde ugrupowanie wynosi z takiego spotkania swoje odczucia". - Patrząc na zachowanie opozycji, musimy liczyć na swoje doświadczenia - podkreśliła poseł PiS.


Posłuchaj
22:33 _PR24_AAC 2020_10_14-08-06-15.mp3 Urszula Rusecka i Artur Dziambor o obowiązku zasłaniania ust i nosa, a także walce z epidemią koronawirusa w Polsce ("Dwie strony"/Polskie Radio 24)

Poseł Konfederacji był zdania, że celem spotkania była chęć "podzielenia się odpowiedzialnością". - Partia rządząca widzi doskonale, jak bardzo źle jest - ocenił Artur Dziambor.

Obowiązek noszenia maseczek

663 premier free.jpg
Ujemny wynik testu premiera Mateusza Morawieckiego na obecność koronawirusa

Goście audycji dyskutowali na temat obowiązku zasłaniania ust i nosa, a także o sankcjach za nieprzestrzeganie tego zalecenia. Znani z kontestowania tego nakazu są politycy Konfederacji. Poseł Rusecka przypomniała skandaliczną sytuację, która miała miejsce podczas jednej z sejmowych komisji, gdy polityk tego ugrupowania udawał, że kaszle na inną posłankę. - Powinniśmy się stosować do zaleceń przygotowanych przez Ministerstwo Zdrowia i epidemiologów. Konfederacja nie jest ponad prawem i ponad regulaminem Sejmu - podsumowała Rusecka.

Czytaj także:

Artur Dziambor odniósł się do obowiązku, mówiąc, że jeśli będzie ustawa nakazująca noszenie osłony ust i nosa, to dopiero wtedy będzie to legalne. Dodał, że jego zdaniem jest to niepotrzebne. - Podporządkujemy się, ale będziemy głosować przeciwko - podkreślił. 

Ocenił przy tym, że to powinna być kwestia kultury, a nie ustawowego nakazu. - Każdy normalny człowiek, znając zagrożenie, założy maseczkę. Ja wchodząc do sklepu, zakładam ją na siebie, bo taki jest mój wewnętrzny savoir-vivre. (...) To jest kultura, to są zachowania, które nie potrzebują prawa. Musimy nauczyć się sami siebie szanować - powiedział Dziambor.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Dwie strony"

Prowadząca: Eliza Olczyk

Goście: Urszula Rusecka (PiS), Artur Dziambor (Konfederacja)

Data emisji: 14.10.2020

Godzina emisji: 08.06

Polskie Radio 24/IAR/PAP/st

Czytaj także

Jan Mosiński: nie ma przesłanek do wprowadzenia stanu wyjątkowego w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 07:59
- Na chwilę obecną kontrolujemy i monitorujemy całą sytuację, jeśli chodzi o koronawirusa. (...) Myślę, że trzymamy rękę na pulsie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
rozwiń zwiń