X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie padło ani jedno słowo o realnym programie". Poseł PiS o Radzie Krajowej PO

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 09:20
- Gdyby mówić o programie Platformy Obywatelskiej, to można go porównać do programu w pralce. Wszystko kręci się wokół jednego: PiS, Kaczyński, Morawiecki i tak w kółko. Podczas Rady Krajowej nie padło słowo o realnym programie - powiedział Robert Gontarz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Mój przedmówca oglądał chyba zupełnie co innego - odpowiedział Michał Szczerba z PO.
Robert Gontarz
Robert GontarzFoto: PR24/DB

Nakreślenie wizji nowego programu, którego filarami mają być bezpieczeństwo oraz wzajemne zaufanie między obywatelami i państwem, a także przyjęcie uchwały o powołaniu nowego gremium partyjnego - Sekretariatu Samorządowego. To dwa najważniejsze elementy sobotniej Rady Krajowej PO.

KO 1200 pap.jpg
Non nova, sed novae, czyli przewodniczący Tomczyk

"To była nuda"

W opinii Roberta Gontarza to co działo się podczas wystąpień polityków Platformy, "było nudą". - To było coś niewiarygodnego, nie padło ani jedno słowo o realnym programie, absolutnie nic. Gdyby o nim mówić, to można go porównać do programu w pralce, kręci się wszystko wokół jednego: PiS, Kaczyński, Morawiecki i tak w kółko - ocenił poseł.

Posłuchaj
21:59 PR24_MPLS 2020_09_28-08-06-44.mp3 Robert Gontarz i Michał Szczerba o Radzie Krajowej PO, porozumieniu rządu z górnikami oraz nowej umowie koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy ("Dwie strony")

Gontarz: jawność niczym skrytki w mieszkaniach Nowaka

Odniósł się do wystąpienia Borysa Budki, który powiedział, że dla PO, po ewentualnym powrocie do władzy, najważniejsze będą jawność, niezależność i partnerstwo.

Borys Budka PAP 1200.jpg
Borys Budka: wprowadzimy pełną jawność majątków osób publicznych

- Mówiąc o jawności, miał na myśli pewnie skrytki w mieszkaniach pana Nowaka. W przypadku niezależności pewnie jak Berlin tupnie, to PO zrobi wszystko, co wskaże. Jeśli chodzi o partnerstwo, to zapewne chodzi o znaczny skręt w lewo i związki partnerskie, małżeństwa homoseksualne - dodał Robert Gontarz.  

"Rada Krajowa poświęcona przede wszystkim sprawom programowym"

Odmienne zdanie miał Michał Szczerba, który stwierdził, że jego przedmówca widział chyba inne wydarzenie niż Radę Krajową PO. Zwrócił również uwagę na wybór nowego szefa klubu parlamentarnego partii.

- Cezary Tomczyk to nowa energia, a także doświadczenie w fantastycznej komunikacji, którą pamiętamy chociażby z kampanii Rafała Trzaskowskiego. Sama Rada Krajowa była poświęcona właśnie kwestiom programowym, co można było usłyszeć w wystąpieniach poszczególnych polityków, np. Tomasza Grodzkiego, Bartosza Arłukowicza czy prezydenta Warszawy - wskazał Szczerba.

***

Audycja: "Dwie strony"
Prowadzący: Mirosław Skowron
Goście: Michał Szczerba (PO), Robert Gontarz (PiS)
Data emisji: 28.09.2020
Godzina emisji: 08.07

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Makowski: opozycja pełni rolę statysty, który biernie przygląda się wydarzeniom na scenie politycznej

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 14:21
- Opozycja zajmuje się sobą, wewnętrznymi konfliktami, nie jest przygotowana na przejęcie władzy. (…) Silna opozycja zawsze jest rządzącym potrzebna. Z tym obecnie do czynienia w Polsce nie mamy - powiedział Marcin Makowski, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy szef klubu Koalicji Obywatelskiej. Jest następca Borysa Budki

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 23:00
Poseł Cezary Tomczyk został w piątek wieczorem wybrany na nowego szefa klubu Koalicji Obywatelskiej; w sposób zdecydowany pokonał swą kontrkandydatkę, posłankę Urszulę Augustyn.
rozwiń zwiń