X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Poseł PiS: spodziewane są działania osłonowe dla hodowców bydła na ubój rytualny

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 09:15
- Nie ma mowy o zdradzie interesów rolników przez Prawo i Sprawiedliwość. Realizujemy program infrastrukturalny oraz wsparcia dla polskiej wsi bardzo konsekwentnie - powiedział Marek Ast z PiS. - Rolnicy zostali oszukani przez partię rządzącą - stwierdziła Bożena Żelazowska z PSL-Koalicji Polskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Senacka Komisja Ustawodawcza rozpatrzyła nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Posiedzenie komisji odbyło się w formule konsultacji społecznych z udziałem organizacji zajmujących się ochroną zwierząt, a także skupiających przedsiębiorców, pracodawców i rolników. Zmiany w ustawie spotkały się ze sprzeciwem części środowisk rolniczych, które zorganizowały protesty w Warszawie.

grodzki tomasz prezydencki palac free tt 1200.jpg
Nowela o ochronie zwierząt na październikowym posiedzeniu Senatu. Grodzki zapowiada poprawki
Posłuchaj
20:19 PR24_MPLS 2020_09_24-08-07-02.mp3 Bożena Żelazowska i Marek Ast o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt i protestach środowisk rolniczych w Warszawie ("Dwie strony")

"Do protestujących nie wyszedł nikt z PiS"

Zdaniem Bożeny Żelazowskiej, wspomnianą nowelizacją "nakłada się embargo na polskich rolników". - Zostali oni oszukani przez PiS. (…) Do protestujących nikt z tej partii, ani ze Zjednoczonej Prawicy, nie wyszedł, wyszli jedynie przedstawiciele PSL-Koalicji Polskiej, z której to inicjatywy odbyła się senacka debata. To właśnie my jesteśmy rzecznikiem polskiej wsi - wskazała poseł.

Ast: trwa proces legislacyjny i są możliwości wprowadzenia poprawek

Jak podkreślił Marek Ast, PSL miało okazję już rządzić, jednak "utraciło poparcie polskiej wsi", o czym mają świadczyć wyniki kolejnych wyborów. Zaznaczył również, że w sprawie ustawy cały czas trwa proces legislacyjny i są możliwości wprowadzenia pewnych poprawek.

norka EN 1200 .jpg
Wołodźko: Polacy są coraz bardziej świadomi zagrożeń związanych z branżą futrzarską

- Tego również dotyczyły rozmowy, które odbyły się pomiędzy liderami Zjednoczonej Prawicy. (…) Trwa dyskusja w Senacie, jak i w ramach koalicji, więc zapewne można spodziewać się określonych działań osłonowych i ustępstw dla hodowców bydła na ubój rytualny. Nie ma mowy o zdradzie interesów rolników przez PiS. Realizujemy program infrastrukturalny oraz wsparcia dla polskiej wsi bardzo konsekwentnie - zaznaczył.

"Zabrakło rozmowy"

Bożena Żelazowska zwróciła uwagę, że rolnicy, którzy protestują przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, uważają, że zabrakło odpowiednich konsultacji między nimi a rządem.

- Nowelizację ogłoszono z dnia na dzień, nie było ustaleń dotyczących tego, jak będą wyglądały gospodarstwa i praca rolników po wprowadzeniu zmian. Gdyby takie rozmowy się odbyły, nie musieliby protestować w Warszawie, wiedzieliby, co ich czeka – dodała w audycji "Dwie strony".

***

Audycja: "Dwie strony"
Prowadzący: Stanisław Janecki
Goście: Bożena Żelazowska (PSL-Koalicja Polska), Marek Ast (PiS)
Data emisji: 24.09.2020
Godzina emisji: 08.07

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To kompleksowe rozwiązania prawne". Szef Forum Młodych PiS o ustawie o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 17:16
- Ta ustawa to kompleksowe stworzenie ładu prawnego, jeśli chodzi o ochronę zwierząt w Polsce. Nie jest tak - jak się stara kreować pewien przekaz medialny - że dotyczy to tylko hodowli zwierząt na futra - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ufam, że prezydent podpisze ustawę". Gawkowski o "Piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 09:09
Krzysztof Gawkowski w Programie 3 Polskiego Radia odniósł się do przegłosowanej przez Sejm "Piątki dla zwierząt", inicjatywy PiS, którą poparła m.in. Lewica. – Ufam, że prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę w tym kształcie. Każde zwierzę, które jest bite i mordowane, powinno mieć swoje zabezpieczenie prawne, a człowiek powinien być za to karany – powiedział poseł.
rozwiń zwiń