X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Poseł Konfederacji: Zjednoczona Prawica przetrwa. Wcześniejsze wybory to straszak

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 09:24
- PiS nie ma zdolności koalicyjnych na sali sejmowej z nikim poza Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobro, wiadomo więc, że panowie się dogadają, kwestia tego, czy dziś, czy za kilka dni - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Dziambor z Konfederacji. - Warunkiem trwania koalicji jest wspólnota programowa i jest wspólnota wartości - przekonywała z kolei Joanna Borowiak z PiS. 
Audio
  • Posłowie Joanna Borowiak i Artur Dziambor o koalicyjnych rozmowach Zjednoczonej Prawicy ("Dwie Strony"/ PR24)
Od lewej: Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński
Od lewej: Jarosław Gowin, Zbigniew Ziobro i Jarosław KaczyńskiFoto: PAP/Jakub Kamiński

W poniedziałek po godz. 13 zbierze się kierownictwo PiS, które podejmie decyzję w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy oraz dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski, w tym obecnego szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

zjednoczona prawica 1200 east news.jpg
Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą? Dziś spotkanie kierownictwa PiS

"Nie chodzi o bezkarność"

Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości podkreśliła w rozmowie z Polskim Radiem 24, że "warunkiem trwania koalicji jest wspólnota programowa i jest wspólnota wartości". - Tam, gdzie trudno jest się porozumieć, gdzie jeden z koalicjantów pokazuje, że myśli inaczej, mimo ustaleń, a wyznawane wartości nie okazują się tożsame, tam nie jest możliwe dalsze wspólne trwanie - wskazała poseł PiS. 

Czytaj także: 

Oceniła, że "nie może być sytuacji takich, jakich świadkami byli wszyscy Polacy, że oto ustala się coś wspólnie, deklaruje się wspólne działanie, a nagle okazuje się, że to jest nieprawda i oczekiwania są zbyt wygórowane". - To jest, wbrew pozorom, dla wszystkich bardzo jasne. Akurat tak się stało, że tę szalę przechyliła ustawa dotycząca dobrostanu zwierząt. Tutaj nie było wspólnoty myśli, podobnie, jak z ustawą, która ma wprowadzić możliwość, by funkcjonariusze publiczni nie byli karani za decyzje podejmowane w sytuacjach największego zagrożenia i absolutnie nie chodzi o to, by wprowadzać bezkarność - podkreśliła gość Polskiego Radia 24. 

"Panowie się dogadają, kwestia tego - kiedy"

Zdaniem gościa audycji "Dwie strony", jednym z powodów rozłamu z Zjednoczonej Prawicy jest konflikt wokół rekonstrukcji rządu i walka o polityczny wpływy. - Mamy koniec sesji wyborczych, PiS wygrało, Andrzej Duda wygrał i każdy chce maksymalnie skapitalizować to zwycięstwo. Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin - obaj reprezentujący mniejsze środowiska, ale zwarte i będące wewnątrz PiS z pełną świadomością tego, że bez ich głosów nie istnieje rząd - zaczęli negocjować: więcej ministerstw i więcej spółek Skarbu Państwa. To jest prawdziwy łup - wskazał Artur Dziambor. 

Czytaj także:

 - Uważam, że Zjednoczona Prawica się dogada. Sensacyjnych rozwiązań nie będzie. Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin straszeni są nowymi wyborami, ale wyborów nie będzie - PiS nie ma zdolności koalicyjnych na sali sejmowej z nikim poza Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobro. Wiadomo więc, że panowie się dogadają, kwestia tego, czy dziś, czy za kilka dni - ocenił Artur Dziambor. 


Posłuchaj
23:10 DwieStrony_PR24_AAC 2020_09_21-08-06-14.mp3 Posłowie Joanna Borowiak i Artur Dziambor o koalicyjnych rozmowach Zjednoczonej Prawicy ("Dwie Strony"/ PR24)

 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Audycja: "Dwie strony"

ProwadzącyMirosław Skowron

Goście: Joanna Borowiak (poseł PiS), Artur Dziambor (poseł Konfederacji)

Data emisji: 21.09.2020

Godzina emisji: 8.06


mbl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"To kompleksowe rozwiązania prawne". Szef Forum Młodych PiS o ustawie o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 17:16
- Ta ustawa to kompleksowe stworzenie ładu prawnego, jeśli chodzi o ochronę zwierząt w Polsce. Nie jest tak - jak się stara kreować pewien przekaz medialny - że dotyczy to tylko hodowli zwierząt na futra - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To byłby dla mnie zaszczyt". Czarnek o propozycji zostania ministrem sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 20:52
- Stanowisko ministra sprawiedliwości jest zgodne z moimi kompetencjami, propozycja objęcia tego stanowiska byłaby dla mnie zaszczytem - podkreślił poseł PiS Przemysław Czarnek, komentując doniesienia, że mógłby zastąpić Zbigniewa Ziobro na stanowisku ministra sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schreiber: jeżeli mamy w każdej sprawie czynić ustępstwa, to rząd mniejszościowy jest lepszym pomysłem

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 23:05
- Separacja może prowadzić do rozwodu, ale przy pewnej dozie refleksji może prowadzić do powrotu, do jakiejś drugiej szansy - powiedział przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber (PiS). Jak dodał, do kryzysu w koalicji Zjednoczonej Prawicy doprowadził szereg spraw.
rozwiń zwiń