X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Joanna Borowiak: troska o zwierzęta to wyraz naszego człowieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 08:45
- Wszyscy dobrze wiedzą, że PiS-owi leży na sercu ochrona zwierząt. Nie dało się wszystkiego zrobić od razu, ale krok po kroku realizujemy kolejne zobowiązania. Chodzi o zaprowadzenie nowego porządku prawnego w zakresie ochrony zwierząt, za czym przemawiają względy humanitarne - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS. Gościem audycji była również Wanda Nowicka, poseł Lewicy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/pedrosala

- Stawianie tej sprawy w ten sposób, że troska o zwierzęta jest związana z lewicą, co robi Konfederacja, to pomieszanie pojęć. Troska o zwierzęta jest wyrazem naszego człowieczeństwa. Chodzi o zaprowadzenie nowego porządku prawnego w zakresie ochrony zwierząt, za czym przemawiają względy humanitarne - zaznaczyła Joanna Borowiak.

sejm free tt 663.jpg
Sejm skierował do dalszych prac projekty zmian w prawie o ochronie zwierząt

- Trudno oprzeć się wrażeniu, że pan Krzysztof Bosak wykorzystuje sytuację tylko po to, żeby zaistnieć. Konfederacja próbuje budować się jako skrajna prawica. Absolutnie nie jest tak, że PiS jest przeciwko rolnikom. Hodowla zwierząt futerkowych to 0,08 proc. PKB. Względy ekonomiczne nie mogą decydować o braku właściwej ochrony zwierząt - przyznała.

Czytaj także:

- Wcale nie jest tak, że nie interesuje nas los pracowników. Wszyscy dobrze wiedzą, że PiS-owi leży na sercu ochrona zwierząt. Nie dało się wszystkiego zrobić od razu, ale krok po kroku realizujemy kolejne zobowiązania - podsumowała poseł PiS.

"Bardzo się ucieszyliśmy"

- Mam nadzieję, że ochrona zwierząt i kwestie ekologiczne to coś, co nas wszystkich łączy. Te wartości są niezwykle ważne dla Lewicy. Mam również nadzieję, że PiS poprze nasze projekty. Bardzo ucieszyliśmy się, że ten projekt został wniesiony i mamy nadzieję, że PiS nie wycofa się z wprowadzenia tego projektu - podkreśliła Wanda Nowicka.

shutterstock_383860666 (2).jpg
"Spór światopoglądowo-cywilizacyjny". Publicysta o dyskusjach wokół "Piątki dla zwierząt"

- Zwierzęta powinny być chronione, nie możemy dopuszczać do tego, by wciąż na cierpieniu zwierząt prowadzony był biznes. Wbrew temu, co głosi lobby futerkowe, skutki dla budżetu są tutaj niewielkie. To lobby od dawna nie jest takie silne i się kurczy. Kto chodzi teraz w futrach? Nie musimy już dbać o ciepło kosztem znęcania się nad zwierzętami - zwróciła uwagę.

Czytaj także:

Zdaniem poseł Lewicy "trzeba by zadbać o osoby, które pracowały w przemyśle futerkowym i pomóc im się przebranżowić, ale biznesmeni i milionerzy, którzy się tu dorobili, nie będą mieli problemów, aby znaleźć pracę".

Posłuchaj
21:18 PR24_MPLS 2020_09_17-08-06-23.mp3 Joanna Borowiak i Wanda Nowicka w rozmowie na temat projektu ustawy o ochronie zwierząt (Dwie Strony/PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Joanna Borowiak (PiS), Wanda Nowicka (Lewica)

Data emisji: 17.09.2020

Godzina emisji: 08.06

Polskie Radio 24/pkr

Czytaj także

Nowe normy ochrony zwierząt. PiS złożyło projekt ustawy w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 16:47
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt ustawy w sprawie nowych norm ochrony zwierząt. Przewiduje on między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego. Projekt powstał z inicjatywy Forum Młodych PiS, przy mocnym wsparciu prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel: ustawa ws. ochrony zwierząt jest szeroka, porusza wiele tematów

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 15:16
- Dla mnie prawicowość, to nie jest przyzwolenie na znęcanie się nad zwierzętami, bycie na postronku branży futrzarskiej. Dla mnie prawicowość, konserwatyzm, to jest szacunek do innych, słabszych, również do zwierząt, który jest głęboko wpisany w nauczanie Kościoła - mówił w Polskim Radiu 24 wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ma na celu wygaszenie polskiego rolnictwa". Poseł PSL o "piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 18:10
- Do dużego projektu wrzuca się szereg małych, różnych i niepowiązanych ze sobą projektów i to bez rozmów z rolnikami i przedsiębiorcami, a o tym wszystkim chcą decydować ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia, jak wygląda praca na wsi - powiedział o "piątce dla zwierząt" w Polskim Radiu 24 Stefan Krajewski, poseł PSL.
rozwiń zwiń