X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jeśli oni nie wygrali, to wg nich nie ma demokracji". Poseł PiS o zachowaniu polityków PO

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 09:01
- PSL pokazało większą klasę niż PO podczas Zgromadzenia Narodowego. Negowanie wszystkich faktów sprawiło, że KO reprezentowała mała grupa posłów z panią Jachirą na czele, która nie do końca rozumie, czym jest Zgromadzenie Narodowe - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Gontarz, poseł PiS. Gościem audycji był również Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
Część posłów opozycji w ramach bojkotu zaprzysiężenia prezydenta RP nie pojawiła się na Zgromadzeniu Narodowym
Część posłów opozycji w ramach bojkotu zaprzysiężenia prezydenta RP nie pojawiła się na Zgromadzeniu NarodowymFoto: PAP/Radek Pietruszka

Rozmowa dotyczyła zachowania polityków opozycji wobec czwartkowego zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. - Przyznaję, że PSL pokazało większą klasę niż PO podczas Zgromadzenia Narodowego. Negowanie wszystkich faktów sprawiło, że KO reprezentowała mała grupa posłów z panią Jachirą na czele, która nie do końca rozumie, czym jest Zgromadzenie Narodowe - ocenił Robert Gontarz.

Witold Waszczykowski 1200.jpg
"To będzie umacnianie bezpieczeństwa Polski". Waszczykowski o drugiej kadencji Andrzeja Dudy

Jego zdaniem "PO nie potrafi ani zbojkotować, ani zachować się porządnie. Jeśli oni nie wygrali, nie ma dla nich demokracji i nikt nie ma prawa się cieszyć".

Posłuchaj
20:55 PR24_MPLS 2020_08_07-08-06-33.mp3 Robert Gontarz i Jarosław Sachajko o bojkocie zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy przez część posłów opozycji (Dwie Strony/PR24)

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się również do "tęczowego" manifestu Lewicy w trakcie Zgromadzenia Narodowego. - Lewica w zaskakujący sposób sama wpycha się do narożnika. Przez całą kampanię nieudolnie próbowała powiedzieć, że Lewica to nie tylko LGBT. Teraz pokazała, że kwestie małżeństw homoseksualnych są priorytetem, którym chcą zajmować się ponad wszystko - stwierdził.

"Abdykacja PO"

Jarosław Sachajko zaznaczył, że jego ugrupowanie jest przedstawicielem opozycji merytorycznej, która "chce współpracować i wspierać dobre projekty". - Uważamy, że należy iść do przodu i budować politykę w Polsce, na jaką Polacy zasługują - podkreślił. 

Czytaj także:

W audycji również temat bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Goście: Robert Gontarz (PiS), Jarosław Sachajko (Kukiz'15)

Data emisji: 07.08.2020

Godzina emisji: 08.06

pkr

Czytaj także

Andrzej Duda ponownie zaprzysiężony na prezydenta RP

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 16:45
Andrzej Duda ponownie objął urząd prezydenta. Przed południem złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i wygłosił orędzie. Następnie wziął udział w uroczystości Inwestytury Prezydenta RP na Wielkiego Mistrza Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski. Po godz. 14 wygłosił przemówienie na pl. Piłsudskiego i po raz drugi objął zwierzchnictwo na Siłami Zbrojnymi RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Abp Gądecki: służebny charakter władzy zobowiązuje do dbania o jedność narodu

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 14:40
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki podczas mszy świętej w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie mówił o służebnym charakterze władzy, który zobowiązuje do dbania o jedność narodu. Liturgia w intencji Ojczyzny i prezydenta była częścią uroczystości zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na kolejną kadencję. Arcybiskup zaznaczył, że nie da się uleczyć narodu i państwa bez moralności w polityce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potocki: Andrzej Duda pokazał się jako prezydent wszystkich Polaków

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 16:20
- Prezydent Andrzej Duda spełnił swój obowiązek wobec mniejszości, która go nie wybrała - ocenił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
rozwiń zwiń