X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To pokazanie słabości charakteru". Poseł PiS o nieobecności opozycji na zaprzysiężenia prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 08:58
- Grono osób, które deklaruje publicznie, że nie przyjdzie na Zgromadzenie Narodowe, często mówi także o tym, że trzeba łączyć i budować mosty. To pokazanie słabości charakteru i hipokryzji - powiedział w Polskim Radiu 24 Kacper Płażyński, poseł PiS. Gościem audycji był również Wanda Nowicka, poseł Lewicy.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: PAP/Tomasz Gzell

Rozmowa dotyczyła czwartkowego zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy na II kadencję. - Grono osób, które deklaruje publicznie, że nie przyjdzie na Zgromadzenie Narodowe, często mówi także o tym, że trzeba łączyć i budować mosty. To pokazanie słabości charakteru i pewnego poziomu hipokryzji - ocenił Kacper Płażyński.

shutterstock   andrzej duda free 1200.jpg
Konrad Frysztak: nie jest moim prezydentem, ale wezmę udział w zaprzysiężeniu

- Można mieć polityczne spory i można się politycznie różnić, ale są wydarzenia, kiedy wszyscy powinniśmy być razem i oddać honor państwu polskiemu, bo prezydent RP, poza tym, że to konkretny człowiek, który wygrał wybory, to również najwyższy symbol władzy państwowej. Osoby, które zachowują się w taki sposób, pokazują, że nie do końca pogodziły się z porażką. W pewnych chwilach przydają się pewne gesty i dobry obyczaj kultury politycznej - zaznaczył.

Posłuchaj
20:14 PR24_MPLS 2020_08_06-08-07-30.mp3 Kacper Płażyński i Wanda Nowicka o bojkocie zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy (Dwie Strony/PR24)

"Ciągłość państwa musi być zachowana"

- Lewica zdecydowała się na to, by w zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy wziął udział, kto chce lub kto może. Duża część naszego klubu weźmie w nim udziałi - przyznała Wanda Nowicka.

Czytaj także:

- Ja sama wezmę udział w zaprzysiężeniu, ale się nie cieszę. Mamy do czynienia z wyborami, które były przeprowadzone w sposób niekonstytucyjny, o wyniku dość wątpliwym, mimo że Sąd Najwyższy kontrolowany przez władzę te wyniki potwierdził - podkreśliła rozmówczyni.

W audycji również temat profanacji pomnika Chrystusa w Warszawie.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Kacper Płażyński (PiS), Wanda Nowicka (Lewica)

Data emisji: 06.08.2020

Godzina emisji: 08.07

pkr

Czytaj także

"Nie był strażnikiem konstytucji". Poseł KO o prezydencie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 19:34
- Wspólną decyzją klubu KO jest to, że na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy pojawi się jedynie wąska reprezentacja. Chcę podkreślić, że wielu wyborców apelowało do nas, abyśmy nie brali w nim udziału - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Poncyljusz, poseł Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem oburzony postawą totalnej opozycji". Smoliński o zaprzysiężeniu prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 19:24
- Po raz pierwszy od 1990 roku opozycja przyjęła taką postawę. Jestem tym oburzony - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Kazimierz Smoliński. Poseł PiS odniósł się tymi słowami do zapowiedzi niektórych polityków, którzy ostentacyjnie informują, że nie przyjadą na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Katarzyna Piekarska z KO podkreśliła, że te działania są uzasadnione, ponieważ - według niej - "ostatnie wybory prezydenckie nie były uczciwe".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Sałek: ze względu na szacunek dla wyborców politycy KO powinni pojawić się na zaprzysiężeniu

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 10:00
- Reprezentacja opozycji powinna być na zaprzysiężeniu prezydenta w pełnym składzie. Są wydarzenia w kraju, podczas których trzeba zapomnieć o sporach, emocjach i kłótniach. Takim spotkaniem jest Zgromadzenie Narodowe – powiedział Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta.
rozwiń zwiń