X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Przyjmujemy bliskich nam kulturowo Ukraińców". Poseł Porozumienia o kryzysie migracyjnym

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 09:23
- Chciałbym przypomnieć, że za naszą granicą toczy się wojna. Walczy strona ukraińska ze stroną rosyjską. My przyjmujemy do Polski bliskich nam kulturowo Ukraińców - powiedział w PR24 Jan Strzeżek (Porozumienie). Gościem audycji był także Mirosław Suchoń (Koalicja Obywatelska).
Audio
  • Jan Strzeżek: Przyjmujemy do Polski bliskich nam kulturowo Ukraińców. (Dwie Strony / PR24)
Jan Strzeżek
Jan StrzeżekFoto: PR24/RB

Turcja zdecydowała, że nie będzie u siebie dłużej zatrzymywała migrantów i uchodźców. Na granicę Turcji i Grecji przybywają kolejne tysiące osób, które chcą udać się do Europy. Na granicy są one zatrzymywane przez greckie służby.

Od kilku dni około 10 tysięcy migrantów koczuje przy granicy Turcji i Grecji. Przywiezieni przez tureckie autobusy uchodźcy próbują sforsować grecką granicę i dostać się na teren Unii. Turcja chce w ten sposób wymusić na Europie wsparcie dla działań w prowincji Idlib, gdzie trwają ciężkie walki między syryjskim i rosyjskim wojskiem a zbrojną opozycją i tureckimi żołnierzami.

"Samymi Polakami nie jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeb naszych przedsiębiorców"

W Polskim Radiu 24  Jan Strzeżek podkreślał, że nie mamy do czynienia z uchodźcami. - Oni nie uciekają przed wojną. Mam wrażenie, że tym razem ze strony Unii Europejskiej nie będzie zgody na masowe przyjmowanie imigrantów - powiedział poseł Porozumienia. - Unia tym razem zareaguje. Niemcy na własnej skórze odczuły, z czym wiąże się masowe przyjmowanie niezweryfikowanych, nielegalnych imigrantów. A wiąże się m.in. ze wzrostem przestępczości. To mogą być osoby o pochodzeniu terrorystycznym - dodał.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Tysiące migrantów u greckich granic. UE zwołuje nadzwyczajne posiedzenie

Poseł Porozumienia zaznaczył jednocześnie, że sytuacja na polskim rynku pracy jest trudna, brakuje rąk do pracy. Są zawody, w których znalezienie pracowników jest bardzo trudne. - Samymi Polakami nie jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeb naszych przedsiębiorców. Jeżeli chcemy, żeby polskie firmy się rozwijały, musimy zrobić tak jak Wielka Brytania, która przyjmowała Polaków do pracy - przekonywał Jan Strzeżek. - Wobec UE jesteśmy o tyle fair, że nie musimy przyjmować imigrantów z krajów arabskich. Chciałbym przypomnieć, że za naszą granicą toczy się wojna. Walczy strona ukraińska ze stroną rosyjską. My przyjmujemy bliskich nam kulturowo Ukraińców - dodał.

"Polska jako członek UE nie może stać z boku" 

W audycji także o tym, jaką postawę wobec kryzysu migracyjnego w Europie prezentuje kandydatka na prezydenta RP Małgorzata Kidawa-Błońska. "Powinniśmy pilnować naszych granic i czuwać, żeby nikt niepowołany w naszym kraju się nie znalazł" - stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska, zapytana o kolejną falę migrantów w UE. W 2017 roku obecna kandydatka KO na prezydenta opowiadała się za lokowaniem uchodźców w Polsce.

Czytaj także:
imigranci 1200 pap.jpg
Magdalena El Ghamari: to największy od II wojny światowej kryzys migracyjny

Małgorzata Kidawa-Błońska zawsze miała na celu dobro Polaków, dobro Polski. Wtedy była mowa, o bezpiecznym przyjęciu. To był mechanizm UE. Polska jako członek UE nie może stać z boku, gdy inne państwa biorą na siebie pewne obowiązki - powiedział Mirosław Suchoń.

- W ciągu ostatnich lat w Polsce PiS wydał zgodę na pobyt czasowy lub stały 19 tys. obywateli z różnych państw arabskich. Ewidentnie to narracja, która ma przestraszyć Polaków, rozmija się z tym, co PiS rzeczywiście robi. PiS próbuje ten temat wprowadzić do debaty publicznej, strasząc. Dzisiaj ten ciężar bierze na siebie głównie Grecja - dodał.

W audycji także komentarz do bieżącej sytuacji politycznej i gospodarczej w Polsce dot. m.in. koronawirusa.

Więcej w nagraniu.

*******

Audycja: "Dwie strony"
Prowadząca: Stanisław Janecki
Goście: Jan Strzeżek (Porozumienie) oraz Mirosław Suchoń (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 05.03.2020
Godzina emisji: 08.06

PR24/tb/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tysiące emigrantów puka do drzwi Unii Europejskiej. Czy będzie kolejny kryzys?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 17:30
Tysiące migrantów próbuje przedostać się głównie do Grecji, ale też do Bułgarii. To efekt decyzji prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana, który ogłosił, że Turcja nie będzie zatrzymywać na swym terytorium uchodźców z Syrii, którzy podejmą próbę, by drogą morską lub lądową przedostać się do Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: kryzys migracyjny w narracji węgierskiego rządu trwa nieprzerwanie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 19:38
130 tysięcy migrantów już przekroczyło granicę turecko-grecką i trzeba ich zatrzymać jak najdalej na południe – oświadczył w środę (4.03) premier Węgier Viktor Orban na konferencji prasowej po nadzwyczajnym spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej V4 w Pradze. Jak obecnie wygląda polityka migracyjna Węgier? 
rozwiń zwiń