X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Guzy: Putin chce powrotu do koncertu mocarstw

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 12:15
- Putin w Yad Vashem przedstawił ofertę powrotu do czasów z Teheranu i Jałty, kiedy był koncert mocarstw. Wtedy wielkie i silne państwa urządzały świat, a małe kraje, takie jak Polska nie miały nic do powiedzenia - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Audio
  • Jarosław Guzy o forum w Yad Vashem ("Temat dnia")
Jarosław Guzy
Jarosław GuzyFoto: PR24

Zbrodnie nazistów, zaplanowane przez nich "ostateczne rozwiązanie" to jedna z najczarniejszych kart historii współczesnej - mówił Władimir Putin w Jerozolimie. Zaznaczył, że Holokaust był celowym mordem, ale "należy pamiętać, że naziści przygotowywali taki sam los wielu innym narodom". - Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini i Polacy, a także przedstawiciele innych narodów, byli uznawani przez nazistów za podludzi - wskazał.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: "Prawda przegrała z polityką". Premier o Forum Holokaustu w Jerozolimie

Zdaniem Jarosława Guzego w Yad Vashem "nie było powtórzenia agresywnych tez, które Władimir Putin wygłosił w grudniu". - Została natomiast powtórzona wizja historii, która z punktu widzenia Polski jest nieakceptowalna - stwierdził gość PR24.

PAP Mike Pence 1200.jpg
Mike Pence w Jerozolimie: Niemcy planowali zniszczyć polską kulturę

Eksperta zaznaczył, że rosyjski przywódca w Yad Vashem "przedstawił ofertę powrotu do czasów z Teheranu i Jałty, kiedy był koncert mocarstw". - Wtedy wielkie i silne państwa urządzały świat, a małe kraje takie jak Polska nie miały nic do powiedzenia - stwierdził Jarosław Guzy.

"Tylko Mike Pence był przygotowany"

- Wydaje się, że jedynie Mike Pence był przygotowany na to, żeby ripostować Putinowi w Jerozolimie, gdyby ten posunął się za daleko w swoich wypowiedziach - powiedział gość PR24.

>>>[CZYTAJ TAKŻE]: Putin: zbrodnie nazistów to jedna z najczarniejszych kart historii

Jego zdaniem "w tej chwili problem z Izraelem mamy trochę za sobą". - Forum w Izraelu nie było aż tak skandaliczne jak można było się spodziewać, natomiast nie było pozytywne z naszego punktu widzenia. Rzeczywiście był to gest w kierunku Putina, wynikający z polityki Izraela - podkreślił ekspert.

Jego zdaniem "należy się zastanowić czy oferta Putina - powrotu do koncertu mocarstw - może zostać podjęta przez naszych obecnych sojuszników". - Według narracji rosyjskiego prezydenta takie kraje jak Polska nie mają prawa głosu - powinny tylko przyjmować to, co zdecydują inni. A to jest nie do zaakceptowania przez Polaków - podsumował.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Jarosław Guzy

Data emisji: 24.01.2020

Godzina emisji: 10.33

PR24/bartos

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ani słowa o pakcie Ribbentrop-Mołotow. Taką wizję pokazano w filmie w Yad Vashem

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 17:00
Podczas Światowego Forum Holokaustu w Yad Vashem uczestnikom wyświetlono film na temat II wojny światowej i Holocaustu. Film, w którym zaprezentowano nieprawdę.
rozwiń zwiń